Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták pénteken 2 fogamat...

Kihúzták pénteken 2 fogamat és most iszonyatosan fáj a felye. Vérdugó nincs benne, a kontrollon azt tanácsolta a szájsebész, hogy öblögessek szájvízzel és minden rendben van, varratszedés vasátnap. Mit tegyek? Megőrülök.

Figyelt kérdés
Nagyon fáj, egészen csontig hatoló fájdalom. csípő, feszítő, rohadt fájdalom. ki is sugárzik. Első nap este még megvolt a vérdugó és csak beszéléskor éreztem sebfájdalmat, de 2. nap reggelre, kieshetett míg aludtam, mert már nem volt benne.Azóta kínóz iszonyat fájdalom. Donalgint szedek, ami nem igazán hat, vagy ha hat, akkor lassan nagyon. Nem akar ez múlni és már nagyon unom. Üreg van a fogamban. Kontrollon a doktor úr, annyit mondott, hogy minden rendben. Kiszedett belőle egy vattát, ami még benne volt és utamra engedett hogy szájvízzel öblögessek. ez volt 4. nap a műtét után. Most nagyon szenvedek és nem tudom mit tegyek. Ez elfog valaha múlni? Vagy menjek be ügyeletre? Nincs már több pénzem, eleve komoly fájdalommal mentem be, és elkértek 50 ezret, már kajára sincs nagyon pénzem. Maximum TB támogatott ügyeletre mehetek, de valakinek volt már ilyen? Mit csináltatok? :S Szedek dalacint is, háziorvosom írta fel, hogy ne kapja csonthártya gyulladást. NAgyon elegem van már. Néha van egy kis szünet, pár óráig csak mérsékelten fáj, de ha rákezd, ahogy most is, megőrülök tőle...
2018. jún. 27. 20:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy alsó fogak voltak, szóval szerencsére az arcüregemhez nincs sok közük.
2018. jún. 27. 20:45
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem felul huztak, beletort, kitordelte a doki. Ahogy kijottem tole, eltelt 10 perc es iszonyatos fajdalom. Estenkent es reggelenkent megjobban. Napkozben akkor fajt ha a lyuk mellett levo foghoz hozzaertem. Feszult az egesz. Szepen fokozatosan elmult, de 2 es fel het kellett hozza.
2018. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem tört bele istennek hála, vagyis remélem. Azt látta volna ha beletörik a gyökere? Igen, nekem is reggel borzalmasan elviselhetetlen, ma is arra ébredtem h nem bírom és kaptam is be a donalgint, meg este jön rá az "5" perc.... igyekszem minél kevesebb donalgint szedni, ha csak mérsékelten fáj, akkor cataflamot szedek, ha csak enyhén, akkor nem is szedek semmit.
2018. jún. 27. 20:50
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fáj akkor mindenképp Menj be ügyeletre és Elvileg megnézik! Lehet hogy belement valami és azért fáj!Illetve ha bevolt gyulladva a fogad akkor húzás után akár 1 hétig is eltarthat a fájdalom! Vegyél erős fájdalom csillapítót! Ha nagyon fáj akkor Menj be ügyeletre azzal nem veszitesz semmit!
2018. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor is fájt, amikor a dokinál voltam és kiszedte a vattát és vele együtt a maradék vért is. Nagyon fáj. Bemegyek ügyeletre, ellátnak ha amúgy még van benne varrat? Mert sajnos más munkáját nem mindig szeretik piszkálgatni.... ráadásul csak számlám van a fogról, semmi zárójelentés vagy bármi....
2018. jún. 27. 20:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy érted hogy varrat van benne? Annyira mély volt a seb?
2018. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs miért van benne varrat, talán mert kettőt húzott egymás mellől és az egyik bölcsesség fog volt.... amit nem is akartam kihuzatni ( még) de ő kihúzta szó nélkül azt is, mert rosszúl nőtt.
2018. jún. 27. 21:00
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát vagy vársz akkor hogy múljon ami lehet 1-2 hét is vagy ügyeletre mész! Miért nem a tb-s orvosoddal huzattad ki? Mert szerintem 50ezer forint 2fog húzásáért nagyon sok! Nekem mutkor vagyis május végén ügyeleten kihúzták az egyik hátsó alsó fogamat mert nagyon szar volt meg levolt törve is eswkb 1 hétig eléggé fájt! Vagy a te tb-s fogorvosod nem ér semmit kb?
2018. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az én tb-s fogorvosom nem vállalta, ellenben tett a lyukba ideiglenes tömést, ami olyan fájdalmakat okozott az üreges fogamban, mikor érte a fogideget stb, hogy a liftben amikor jöttem fel az pedig belenyilalt, gyakorlatilag összepisiltem magam.... akkor elrohantam az első helyre kihuzatni ahol csak vállaltak és így jártam...
2018. jún. 27. 21:35
 10/16 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, mentem volna TB-re is, de este volt ez és másnap szombat, tehát nem volt megoldható.
2018. jún. 27. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!