Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt mondta a fogorvosom, hogy...

Azt mondta a fogorvosom, hogy a felső fogasornál leghátul annyira összement a csont, hogy a hármas gyökerü fognál a hármas elágazás hamarosan kikerül a csontból. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Készült panorámaröntgen, ebből szűrte ki. Nekem az furcsa, hogy akkor miért nem lazult ki?Biztos jó a diagnózis?

Kérlek benneteket, hogy az válaszoljon, akinek megalapozott a véleménye.


2018. júl. 7. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen és fogágybetegségnek ( parodontitis) hívják. Kezeletlenül megfog lazulni a fog ( akár el is veszítheted miatta a fogad), csak idő kérdése
2018. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendszeresen megyek ehhez a bizonyos fogorvoshoz, amikor csak mondja. Most már ő is tudja, hogy nagyobb a baj mint gondolta.Leginkább félévente kellett menni, de mindig azt mondta, hogy rendben van, nincs teendő. Egyszer szedett le fogkövet és ennyi. Most meg itt vagyok. El vagyok keseredve.

Milyen kezelésre gondolsz?

2018. júl. 7. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!