Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány év a csontbaültetett...

Hány év a csontbaültetett fogak átlagos élettartama?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy eltér a sikeres beültetés aránya a felső és az alsó állcsont esetén, de érdekelne, milyen elérhető statisztikák vannak különböző paraméterek függvényében a beültetett fog használhatóságára? El tudnék képzelni egy weboldalt, ahol megadom a mondjuk tíz paramétert és kiadja a várható élettartamát a beültetett fognak. Van esetleg ilyen? Külföldi is lehet. Nagyon köszönök minden hozzászólást.

#fogbeültetés #dental implantátum #20 éves túlélés
2018. júl. 7. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A csontba ültetett fogak élettartama tutira meghaladja a csontok élettartamát. A probléma éppen ott szokott lenni, hogy a megbolygatott állkapocs csont kibírja e a vegzálást. Ugyanis onnan már nincs visszacserélési lehetőség.
2018. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A válaszoló jól érzett rá, hogy éppen az érdekel, hogy a megbolygatott állkapocs mennyi ideig tolerálja az idegen testet. Statisztikák szerint nem 100%-ban, de ez igaz a saját fogra is, a parodontikus állcsont elengedi a fogat. Mindenesetre természetellenesnek érzem az állkapocs megfúrását és fém beültetését. Egyszer Vitray T. rá is kérdezett a híres műsorában az orvosnál, aki életmentő szerepben szerepelt, hogy a testbe helyezett fémhuzalok, amelyekkel a gerincet próbálta egyenesíteni, milyen hatással vannak a testre időjárásváltozáskor. Vitraynak több érzéke volt a gyógyításhoz, mint az "orvos"nak. Egy High End zeneeszközökkel foglalkozónak több ismerete van az elektromágneses terek és a bennük levő fémek (és nemfémek!) egymásrahatásáról, mint némely "orvos"nak arról, mit tolerál a biológiai szervezet. Kerámiával bevont műfogról már hallottam, talán készül a fémektől testbarátabb kerámiából beültetendő fog is. Érzésem szerint az előnyök/hátrányok kedvező értéke dönt a fémek emberben való alkalmazása mellett, de miért kell egyáltalán hátrányokkal is számolni, ha létezik jobb megoldás is?
2018. júl. 20. 05:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, készül teljesen kerámia, fémmentes fogimplantátum is, cirkóniából, csak törékenyebb a titántól, de még a saját fogtól is törékenyebb. És drágább. Viszont szuper a biokompatibilitása.
2018. júl. 22. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyűgösek a fogdokik is.Fűzögetni kell őket hogy mentsenek.

Pedig én meg az vagyok aki tart a fogorvostól de kértem már érzéstelenítés nélkül gyökérkezelést,bírom a fájdalmat inkább az mint amikor a szurit szúrják be.

Nekem meg pont nincsenek millióim de legszívesebben mindennap mennék hozzá,hogy fúrjon faragjon a doki csak sokan mindent húzni akarnak.

160E től van kerámia implant de ez még nm a teljes költség és nem szívesen rakják be.

Annyira jó volna ha volna doki aki PEEK biomúanyag kerámiával dúsított gyökeret ültetne be de nálunk ellenzik.

Mindig érzem a fémkerámia koronáim hogy olyan melegebbnek és bizseregőnek érzem ha ráteszem a nyelvem,mindegyik fogam begócosodott majdnem alatta.Ezt a rendes fogaimnál nem érzem.

Erre csak annyit mondanak pszichiátria és gyógyszer.Basszus..

Kiderült digitális röntgenen hogy a híres neves magán doki,jószerivel nem is gyökérkezelte le a gyökereimet és úgy rakta fel a koronáimat.

Amikor benn volt ideiglenes műanyag korona pár napig,imádtam.Nem volt ez az idegen érzés.

Szívesen viselnék hosszútávú technikusi koronát.


Amúgy építettem egyszerű gitártorzítót és hallottam a különböző kondenzátorok közötti finom különbséget.Szóval tudom miről írsz.

2018. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 Azért láttam olyan videót amikor kalapáccsal verték be a fatönkbe a cirkon kerámia implantátumokat.Bírták.

Személyesen mondta nekem doki aki vizsgált,hogy a titánium is törik néha.

Az a baj hogy ha kétrészes az implant,mert mondjuk muszáj mert szögtört kell.

Hiába van ugye akár a horgászbotok analógiájára akármilyen cső horgászbot is, akkor is a tömör üvegszálas a legelnyűhetetlenebb.

Az egyrészes tömör kerámia az erős.

2019. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tiszteletem.

Én vagyok aki a Peek-ről írtam.

Sajnos 100E forintal a zsebemben csak elnézően vigyorognak a magánrendelőben és elküldenek hogy problémás beteg vagyok.Nem tudom hogy 2-3millióval a zsebemben megkapnám e azt amit szeretnék.

Szigorúan véve a cirkonium csavaros implant is fémnek számít és ezt orvos írta egy hozzászólásban aki Cougolic termékét használja.

A francia Dr. jean-Pierre Cougoulic fejlesztette ki a Biopik implantot Peek anyag ásványi anyaggal töltve megnövelték a csontosodást.

Fordítóval az orvos szavai:


Dr. COUGOULIC szerint:

"A PEEK egy poliaromás félig kristályos hőre lágyuló műanyag, kiváló mechanikai tulajdonságokkal:. stabil és ellenálló: kémiai és dimenzió

. rezisztens a sóoldat hidrolízisére

. A sterilizálható többször is változhat

. rendkívül biokompatibilis

. FDA szabványokkal

A csontsejtek reakciója nagyon hasonló a titánhoz.

Egy másik, jobban teljesítő anyag létezik: a BIOPIK (r), amely a legjobb biokompatibilitással rendelkezik, mint a titán vagy a vele társult titán, PEEK a β TCP-vel és egy speciális felületkezeléssel

A fogászati ​​implantátumok néhány különböző vonalát egy fiatal cég gyártja Franciaországban. Néha kiváló eredménnyel használom, főként utólagos kitermeléssel.

Számomra a BIOPIK (r) legjobb tulajdonságai: Több biokompatibilis, METAL FREE és ISO-ELASTIC a csonttal. A gyógyulás nagyon gyors és tiszta."


Erre mit ír egyik magyar fogorvos az oldalán és az akadémia nem javasolják,nem támogatják.

Rendszerváltáskor szétverték a teljesen magyar gyártását Diakor Denti kerámia implantátumnak,de legalább külföldön gyártják nekünk.


Bécsben a világon egyedülállóan a kihúzott fogat cadcam cirkonból lemásolják és bekalapálják mint amikor a balesetben kiesett fogat reimplantálják illetve fogátültetéskor amit egy két magyar orvos is csinált,természetesen a páciens saját fogát egy másik helyre.


Azt már el sem merem képzelni mi lenne ha Biopik PEEK anyagból-a csontól alig valamivel keményebb elasztikus tulajdonságúból- a bécsi Bioimplant megcsinálná és beültetné!

Lehet nálunk van PEEK abdument fejrész és korona is ebből az anyagból Bio Hpp PEEK korona néven(olyan 50-72-80-109E ft)


Ez lenne a tökéletes fogpótlás ezidáig.

2019. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon értékes hozzászólásokat. Van egy jó hírem. Az Emmi-dent ultrahangos fogkefe. NEM ultraszónikus! Ultrahanggal tisztít, de leginkább megöli a bacikat, a gyulladt fogágy visszamegy, a meglazult fog kevésbé lóg, a tasakok csökkennek, a fogkő,megszűnik. Ezeket mind tapasztalatból mondom, de külföldi oldalak is megerősítenek, de már néhány magyar véleményt is olvastam. A fogorvosok nem ismerik, mert lecsökkenti a betegszámot... Az ára 39 ezertől indul, de 390 ezret is megér, csak idejében kell elkezdeni használni. Parodontózisos betegeknek kötelező. DE csak mértékkel, mint a vörösbort, mert begyulladhat a fogágy a hirtelen elhalt sok bacitól!
2019. márc. 17. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen de akinek már alig van koronázatlan saját foga nevezetesen a felső két 1es és az alsó 321123 az hiába mossa de leszedettem a fogkövimet és kürettáltani is fogom és pénz pénz pénz.Milliók.Rezekálások,csontpótló műtétek implantok,ha nem akarom hogy alig legyen állkapcsom.
2019. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!