Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Adott egy panaszos alsó fogam (5-ös tehát jól látható helyen van) hónapok óta non-stop fájdogál. Az a fajta fájdalom ami még épp nem igényel gyógyszert (pár naponta egy-egy fél szemet) de már zavaró.

Gyökérkezelés után nem szűnt a fájdalom, a legmodernebb technikával mikroszkóppal is kezelték, végig mindenütt azt mondták, hogy teljesen rendben van a fog, gyökértömés tökéletes röntgen szerint is, ez már nem fájhat! Mellette lévő fogak is egészségesek (igaz tömöttek de rendben vannak). 4 különböző magánorvos 4 különböző klinikáról (+ 1 szájsebész) is azon a véleményen van, hogy ezzel a foggal probléma már nem lehet!


És mégis! 150.000 Ft és 3 hónap után is egész nap idegesít ez a sajgás! Gyökértömés múlt héten készült de a korona még nem került rá, ez egy hónap múlva esedékes de ti költenétek 50 ezret még egy koronára ha nem tünetmentes a fogatok? Vagy kihúzatnátok? Mert már ezen gondolkodom és nem a pénz fáj (persze az is) amit kiadtam rá, hanem hogy tényleg mindegyik orvos szerint nem indkolja semmi a további teendőket! Tehát egy papíron "egészséges" fogat húzatnék ki :( Vagy a mellette lévő töméseket cseréltessem de azok annyira mélyek, hogy félő ha hozzányúlnak azokat is gyökérkezelni kell amit nem akarok mert egyáltalán nem fájnak jelenleg.


Bocsánat ha hosszú lett de iszonyatosan el vagyok keseredve mert úgy érzem a végletekig elmentem már ezért az egy db fogért.


30N



2018. júl. 11. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Csináltass ct-t róla, az a tömést is és a gyulladást is ha van sokkal jobban kimutatja mint a sima röntgen. Amúgy lehet hogy tudják a fogorvosok hogy mi baja a fogadnak csak szórakoznak veled.
2018. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ezt nem tartom túl életszerűnek :D

(Mármint, hogy szórakoznak..)

2018. júl. 11. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Rendben, az a te dolgod. De a mellette levő fogaidhoz szerintem se hagyd hogy hozzányúljanak amíg nincs velük baj. Amúgy ezek az igazán érdekes esetek, amikor az ember elmegy fogorvoshoz egy nem fájó foggal, aztán az kezeli, például gyökérkezeli, aztán onnantól fogva folyamatosan fáj és ki kell huzatni.
2018. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!