Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig normális a...

Mennyi ideig normális a vérzés fogműtét után (6-os, tehát nem bölcsességfog)?

Figyelt kérdés
Fél 4-kor műtötték ki a fogam, varrta is az orvos,de még mindig folyik belőle a vér. Ez meddig normális?

2018. júl. 19. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ mennyire "folyik"!


Csöpög vagy szó szerint vérzik mint állat?

Ha utóbbi akkor valamit elszúrt, ha előbbi akkor 2-3 napig is simán vérezhet!

2018. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, valahol a kettő között...
2018. júl. 19. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Most már nem szabad véreznie, a húzás utáni 5-6 órában normális, utána már enyhülnie kell, aztán el kell múlnia.
2018. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy már csak a nyáladdal keveredik az alvad vér?


Én is azt hittem mindig, hogy az "rendes" vér, de nem.

2018. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A húzás/műtét után kapsz egy nagy gézdarabot a szádba, amit össze kell szorítani. Ha fél órával később még mindig vérzik, gézcsere és még szorítani kell.

Nem szabad szívogatni, öblögetni! Ha a beavatkozás után 2-3 órával is vérzik (intenzíven) akkor javasolt felkeresni a fogorvost. De hacsak nem vagy vérzékeny, vagy cukros, akkor ez nemigen fordul elő. 2-3 napig még előfordulhat szivárgó vérzés, az normális.

2018. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Rendbe jött másnap reggelre, de este vérzett rendesen. Nem vagyok cukorbeteg, de inzulinrezisztens igen. Elvileg vérzékeny sem vagyok (SŐT trombophiliám van...), de múltkor borotvával megsértettem a lábam és órákon keresztül folyt belőle a vér. Ja és nem kaptam gézdarabot, viszont vetettem a férjemmel még este és az segített valamennyit.
2018. júl. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!