Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Számítsak a legrosszabbra?

Számítsak a legrosszabbra?

Figyelt kérdés

Csütörtökön voltam foghúzáson (elszuvasodott bal alsó 6-os nagyőrlő, aminek már csak a fele volt meg, és kezdett töredezni, mindennap egy kicsit, ezért úgy döntöttem, hogy inkább kihuzatom) péntek hajnalra állt csak meg a húzás utáni vérzés és váltott át elenyesző szivárgássá, ami mind a mai napig tart, szóval 3,5 napja. Ez idő alatt a sebben fehéres, sárgás, és most egy részén piros színek pompáznak. Ezek mellett be van gyulladva az íny kívülről kicsi duzzanat, de tompa fájdalom, fájdalom csillapítót sem érdemel. Ma reggel vettem észre, hogy egy kis darab fogszilánk maradt a kráter szélén, simán látni, sőt mozog is ha oda nyúlok fogpiszkáloval próbáltam kiszedni (tudom nem szabad) de piszkosul fájt, így hagytam. Számíthatok-e a legrosszabbra, hogy tályog alakult ki? Mit tud vele kezdeni a fogorvos? Olvastam, hogy ki kaparja a sebet. Vagy szájsebészet és varrás? Ezek gondolom piszkosul fájdalmasak lesznek. Bár a húzás sem volt valami kellemes félig meddig hatott az érzés telenítő, egy duzzadt nyirokcsomó miatt gondolom. Lényeg, hogy nehéz volt nekem bár már röhögtem a végén fájdalomtól, meg attól, ahogy szenved vele a doktornő. Voltak olyan hangok mint amikor lepattan a fogó, vagy mintha beletört volna a fog, de végül csak sikerült ki húznia. Megnéztem, és elvoltam képedve, hogy ez csak ekkora mint egy hüvelykujj fele kb. Természetesen visszamegyek a fogorvoshoz, de csak kedden tudok. :(

Addig is szeretnék informálódni, hogy mire is lehet ilyenkor számítani?

21F



2018. júl. 22. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így jártam! Benne van nekem is egy szilánk ennek már legalább 4-5 hónapja. De mivel nem fáj meg már össze is húzódott úgy ahogy ezért nem is mentem vissza vele. :D 26/N
2018. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire áll ki az a szilánk!


Én is így jártam jó pár éve, húzás közben szétroppant és egyenként kellett kihúzni, de a sok vértől gondolom nem látta, hogy egy kis darab benne maradt de én csak itthon vettem észre....


Úgyhogy 2 sör után egy fém műszerészcsipesszel óvatosan de jó erősen ráfogtam és kirántottam :D Nem volt kellemes de nem volt kedvem emiatt visszamenni és várni egy csomót, hogy sorra kerüljek :)


Ha a szilánk mélyen van akkor akár nem okozhat gondot a későbbiekben ahogy az első válaszoló írta..

Benövi az így és évek alatt majd felszívódik.

2018. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer az egyik gyökér maradt benne, azt másnap kihúzták, de volt már szilánk is, azt én is ki tudtam szedni egy idő után, kidolgozza magát.
2018. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elég para most a dolog, kitudtam szedni az egyik szilánkot, és észre vettem, hogy ezt a mellette lévő fogamból törte ki húzás közben a doktornő. Az a poén az, hogy a fogamnak az íny alatti területéről tört ki. Remélem ezért, nem kell kihúzni az ép fogamat. :(
2018. júl. 22. 18:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Na szóval, a mai napon (kedden) voltam megint fogorvosnál, meg mutattam neki a sebemet ami mára már mintha gennyedzet volna. Már fájt tőle a torkom, állkapocs izom, fülem. Mondta, hogy ez természetes, dolog gyógyulgat a seb, de azért ki tisztítja, fertőtleníti és rak bele valami gyógyszeres "tömést" nem jut eszembe a neve, kékes lilás, és mentolos. Most azt kell, hogy mondjam semmim nem fáj (kopp-kopp), remélem nemnis fog és végre be gyógyul ez a fránya seb. Még nem vagyok kész jövőhéten is vár rám egy tortúra. Seb mögötti fogamból anno kiesett a tömés hála a régi fogorvosomnak, aki fél fogamat elfurta szó szerint, így nem csoda, hogy benne sem maradt a tömés, és most be kell azt is tömni. Ha minden jól sikerül, akkor már csak 2db fogat kell betömni.
2018. júl. 24. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!