Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogorvos beköthet infúziót?

Egy fogorvos beköthet infúziót?

Figyelt kérdés

Mármint,van joga hozzá, hogy infundáljon, és vénás injektciót adjon be?

Mármint, az egyik családtagjának be kell adni egy Notropil injektciót, ami keringést segíti. Ő otthon beadhatja? Tehát be tud adni infúziót, és van joga hozzá?

Már egy diplomás ápoló is beköthet, úgy tudom, akkor ő is , nem??

És a fogorvosi képzés/5év/ , miben különbözik a képzési elve, módszertana,stb.. , mint az általános orvosi képzéstől/6év/??

Őknekik nem kell járniuk boncolásra?



#jog #orvos #fog #fogorvos #képzés #elv #infúzió #injektció #fok képzés
2018. júl. 26. 09:00
1 2
 1/14 Darkertaiki válasza:
Elméletileg be,csak nem szokott, az olyan beavatkozásokat ahol ez szükséges lenne szájsebész végzi, illetve a nővérek. Az infuzióhoz amúgy sem hiszem, hogy kell bármi engedély, ha tudsz vénátszúrni, te is bekötheted!
2018. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A fogorvos be tudja kötni, joga is van hozzá, és ért is hozzá. Ha szükséges a dolog, akkor meg fogja csinálni. Ha a családtagnak rendszeresen kell ez az infúziós gyógyszer, akkor célszerű megkérni a háziorvost, hogy tanítsa meg rá.
2018. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Be. Egyébként a szájsebész is fogorvos, csak a dentoalveoláris sebészet szakvizsgát választotta az egyetem után. Ilyen téren nincsen plusz jogosultsága, mint egy bármilyen más fogszakorvosnak, vagy fogorvosnak.
2018. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek! Ment a zöld kéz!

ÉS a fogorvosok, értenek pl. ahhoz, hogy mikor miylen infúziót, gyógyszert kell beadni?

Ők tudnak vénát szúrni akkor?

ÉS újraéleszteni tudnak?

Van annyi tudásuk, mint egy háziorvosnak?

2018. júl. 26. 10:29
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

"Van annyi tudásuk, mint egy háziorvosnak?"


Na ezt háziorvosként kikérem magamnak! A háziorvos egy SZAKORVOS!!! a fogorvos önmagában meg egy alap orvosi diploma. Egy háziorvos tudása alapesetben semmivel sem kevesebb, mint mondjuk egy belgyógyászé, vagy sebészé!


És köthet be a fogorvos Nootropilos infúziót, elvileg be is tudja.

2018. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igen,gyakorlatban már nem biztos,hogy menne neki.Azért ezt gyakorolni kell,nem olyan egyszerű eltalálni a vénát,mint amilyennek látszik.Még a rutinosabb egészségügyi dolgozóknak is van,hogy fejtörést okoz egy-egy ember.
2018. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%
Minden orvos először az orvosit járja ki és utána szakosodik még x évig.
2018. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz!

De az utolsónak nem ment a zöld kéz, mert nem igaz, hogy mindenki először az általános orvosit járja, ki és utána szakosodik x évet! Ez nem igaz! A fogorvosnak NEM kell járni általános orvosira, ő egyből fogorvosi /FOK/ képzésre jelentkezik,illetve jár. Fogorvos NEM végez általános orvosit!! Ezt én már tudom...


És a fogorvosi képzésen, ami CSAK 5 év, és NEM 6+6, ott a hallgatóknak kell járni boncolásra?

2018. júl. 26. 13:42
 9/14 anonim ***** válasza:
Friss infót nem tudok,csak 2014-est. Akkor volt boncolás nekik is.
2018. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%
Ja és angyalom először olvasd el mit írtam. Egy szóval nem említettem a fogorvosokat. Általánosságban írtam. De ha egy fogorvos szájsebész szakvizsgát szeretne tenni akkor az még bizony plusz évek.
2018. júl. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!