Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a bölcsességfogam, de...

Fáj a bölcsességfogam, de félek orvoshoz menni, mert azt sem tudom mit kell mondani és a szüleim sem repesnek az ötlettől. Mit kell mondani?

Figyelt kérdés

Egy ilyen magán szájsebészeti klinikát néztem...


Bemézz, van recepció és mit mondok???? Nem kell időpont elvileg.


De szerintem itthon maradok inkább.


2018. júl. 31. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Hat egyreszt, ne magan szajsebeszeti klinikan gondolkodj, mert baromi draga, plussz 100%, hogy idopont is kell oda.

Masreszt, fogod magad, esetleg megkersz baratot/not, hogy ballagjatok el abba az sztks fogaszati rendelobe, ahova tartozol.( erdemes lehet elotte felhivni oket is, h h mukodik az adott intezmenyben).

A szoveg pedig:

Jo napot, Xy vagyok! Erdeklodni szeretnek, hogy mi a teendo bolcsessegfog fajdalma eseten. Szukseges onokhoz idopontot kerni?

2018. júl. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Képzeld nem kell időpont, mert fáj...



Az sztk-ban meg nem műtik ki neked, a határidőt meg nem tudom kivárni...

2018. júl. 31. 04:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Tehát sürgősségi ellátást vennél igénybe, ilyen esetben megoldják azonnal valóban (ügyeleti díjat vagy mit számolnak fel, valóban nem lesz olcsó).


"Jónapot kívánok! Fáj a bölcsességfogam, érdeklődnék tudnának-e fogadni sürgősségi ellátásban?"

Bizzosan igent mondanak, de várnod valószínű kell majd. Meg ilyen helyeken ki kell töltened egy űrlapot, esetleges gyógyszerérzékenysêgről, előzőleges betegségekről stb. Antibiotikumot lehet írnak majd föl, a taj kártyád legyen nálad!

2018. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de hány éves vagy hogy nem tudod mit kell mondani? Jézusom...bemész és megmondod hogy fáj a bölcsességfogad. Ennyire egyszerű. Aztán a szüleid miért nem repesnek az örömtől? Inkább elnézik hogy szenvedsz? Vagy majd jól begyullad aztán nézegetsz.
2018. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

17


Na mindegy ege, nem mentem el.


aés rohadtul nem sürgősségi ellátàs, de te tudod


körzetis nem műti ki...

2018. júl. 31. 09:26
 6/10 A kérdező kommentje:

Meg amúgy felhívtam ők3t, hogy fáj, mit csináljak...


Mondták, hogy menjek rendelési időben... Egyébként nem értem, nyilván akkor mész, ha fáj, de ők tudják...



Mindenesetre elviselhető, majd elmegyek máshova... Ja és azért néztem ezt, mert itt csinálnak szájsebészeti műtéteket rövid határidővel, de majd csak kinő

2018. júl. 31. 09:56
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem neked azert mondtak direkt ilyen szajbaragosan, hogy " rendelesi idoben" menjel, mert amilyen mamlasz vagy, kepes lennel odaallitani amikor nincs is ott senki... eleg csokkent ertelmi kepesseged van, ha ennyit nem birsz magad elintezni, uljel otthon es viseljed csak hogy faj , ha ilyen szerencsetlen vagy :D
2018. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pont te hurrogtál le...


Egyébként azért mondták a rendelési időt, merr nem kell idöpont...

2018. júl. 31. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Cicuka! Most fáj vagy nem fáj? Fontos ez neked egyàltalán, vagy megvárod, míg szájzárat kapsz, feldagadsz és visítva vered a rendelő ajtaját, ahol abban a pillanatban, hogy megtudják, ez már fáj egy ideje, akkor pont úgy fognak veled bánni, mint egy mozgás sérült értelmi fogyatékossal, mert csak egy ilyen képes arra, hogy kivárja amíg összecsinálja magát.

Ez úgy működik, hogy elmész a körzetes orvosodhoz, akinek van egy rendelési ideje.

Nem akkor mész, mikor épp keresztbe áll a fing a s*ggedben, hanem a rendelési idejében. Elmondod a szívfájdalmad, amiből két opció lehetséges: kapsz egy beutalót szájsebészetre, ahova körzetileg is tartozol és ott veszik ki vagy maga a körzetes orvosod rendelkezik azzal a szakmai tudással, hogy kivegye (már ha szükség van rá). Mi ebben olyan baromira nehéz? Ahol van ügyelet, oda persze elmehetsz a körzetes orvosodtól függetlenül, de tegyük hozzá, hogy az ügyeletnek is van egy “rendelési ideje”, tehát ha az mondjuk szombaton délelőtt van, és te odaállítasz délután, senki nem fog ellátni, nem is lesz ott senki. Tudod ilyen ez a munka világa, van egy munkaideje az embernek. Gondolom téged sem állít fel a főnököd a vasárnapi ebéd mellől, mert elfelejtette mondani, hogy még ezt meg ezt meg kéne csinálni. Na ez a fogorvossal sincs máskèppen. Ez egy szolgáltatás, ahova nem akkor megyünk, amikor épp megviszket. Egyébként az ügyeletnek nem feladata a definitív ellátás, könnyen előfordulhat, hogy kapsz antibiotikumot, azt közlik, hogy menj el a körzetes orvosodhoz. Tehát ugyanott tartasz, ahol a part szakadt.

Akut esetben egyébként valóban köteles az orvosod időpont nélkül a RENDELÉSI IDEJÉBEN ellátni, de mindketten azzal jártok a legjobban, ha rögtön a rendelés kezdetén oda telefonálsz, elmondod a bajod és a nap folyamán mikor mehetsz. Minekután vannak előre beírt betegek, ezért az orvos fogja tudni megmondani, hogy melyik az az időpont, amikor nincsenek százezren, neked sem kell órákat várni, de nem is azvan, hogy a rendelési idő befejezte előtt 2 perccel állítasz be, hogy aztán miattad túlórázzanak (irtó nagy pofátlanság előzetes egyeztetés nélkül így odaállítani egyébként, aztán persze megy a pofavágás, meg sértődés, hogy milyen bunkó az orvos, aki lehet épp miattad kés el a következő rendeléséről, a gyereke óvodai fellépéséről vagy akármiről).

2018. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valaszoltak a kerdesedre te meg itt nyavajogsz. Most le fogtok pontozni de nem ertem a kerdezo miert ilyen bunko mikor nem neki van igaza 😅
2018. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!