Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogszabályzó áránál...

Egy fogszabályzó áránál számít a fogak súlyossága?

Figyelt kérdés

<16F> Sok barátom mostanában kapott fogszabályzót,és az árát olyan 80 ezerre becsülték.Mivel nemrég lettem 16,a nyáron elmehettem dolgozni és kereshettem magamnak egy kis zsebpénzt amiből részben szeretnék fogszabályzót is intézni magamnak.Arra lennék kíváncsi hogy mivel nekik nem kellett annyit állítani a fogaikon mint nekem kellene,lehet hogy nekem többe fog kerülni?Tudnom kéne egy körülbelüli árat mert ha drágább nem biztos hogy belefér a maradék pénzembe(iskolakezdés).Esetleg a fogorvos meg tudja mondani az árat ha elmegyek megvizsgáltatni?


Beutalóm már van egy háziorvostól



2018. aug. 12. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az én baráti társasagomban akinek van(nekem is volt) 110-120 között volt. Ha alul-felül kell, akkor ugye duplája. Gondolon ez orvosonként eltér. Nem számít mennyit kell allítani, a fogszabi ára fix az orvosnál. Max neked tovább lesz fent, így több ideig kell fizetned a havi 1 gumi csere árát.
2018. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen először felméri, ha nem felel meg az ár, akkor el sem kezdi.

Sok magánfogorvosnál az állapotfelmérés amúgy is ingyenes.


Csak a bölcsességfogra figyelni kell.

2018. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most csináltattam 28 évesen 110 ezer felülre meg 110 alulra. Havi 4 ezer az állítás TB-n.

Te már nem fogsz kedvezményt kapni rá, mert annak az a feltétele, hogy 16 éves kor előtt kezdd el a kezelést.

2018. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tb alapon felhelyeznek kedvezményesen 18 éves korodig fogszabályozót. Ez kb olyan 40.000/ állkapocs. És amíg nem érettségizel addig a kontrollok is ingyen vannak. Nem tudom nekik mi hogy volt, de első körben tb támogatottal próbálkozz szerintem, semmivel se rosszabb mint egy magán, csak olcsóbb. Nem tudom merre laksz, de a körzetes fogorvosod tud infót adni a városodban lévő tb-s dokikról, illetve ha Budapestre van lehetőséged rendszeresen menni vagy ott laksz akkor a Heim Pálnak a Rottenbiller utcában van rendelője és ott eddig jó tapasztalataim vannak.
2018. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!