Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Öblögessek? Vagy ne még?...

Öblögessek? Vagy ne még? (Bölcsességfog eltávolítás volt)

Figyelt kérdés
Csütörtökön este estem túl rajta. A vérdugó tegnap még megvolt, de már kevésbé látszott, mint tegnapelőtt. Viszont nagy lyukat se látok, fogalmam sincs, hogy vérdugó darab maradt-e még benne vagy sem. Úgy tudom így 4 nap után ez már nem gond, csak most változik így valamit a fogápolás?
2018. aug. 21. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet van még benne egy kis vérdugó, ne öblögess még, elég ha mosod a fogad és a seb körül.
2018. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Még várj vele 1-2 napot.


Egyébként amikor volt az eltávolítás utána kellett volna öblítened pálinkával, vagy más töményebb alkoholos itallal ami nem az agyoncukrozott fajta az úgy összerántja a lyukat hogy vérdugó nem is szükséges oda szinte. De így már semmit nem ér.


Öblíteni ne öblíts, most már várd meg mire teljesen begyógyul. A gyógyulási idő kb 6-8 nap, szerintem most várj ezzel csütörtökig és utána javaslok egy szájvizes öblítést.

2018. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 21. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan öblögethesz, a vérdugó már RÉG felszívódott - az a seb legalján van.


kb. 5 nap alatt már gyógyult annyira a seb, hogy ne okozzon problémát.

2018. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!