Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj már több mint 1...

Miért fáj már több mint 1 hete az újratömött fogam?

Figyelt kérdés

Még májusban lett betömve több is, a felső 4-es meg elkezdett érzékennyé válni újra kb július végén. Augusztusban így elmentem egy másik fogorvoshoz, aki újratömte. Elvileg tett alá valamit, aminek meg kellene szüntetnie az érzékenységet és megnyugtatni az idegeket. Megnézte a fogam, amúgy nincs begyulladva az ínyem, a gyökere se, meg semmi sem. A felső 4-esről van szó, azt mondta azzal ő sem tud magának mit kezdeni. Sensodynet használok, fogselymet és szájvizet is, de semmi változás...


A poén az az, hogy még jobban fáj a fogam, mint az előző töméssel. Érzékeny is ugyanúgy, hidegre, melegre, szívásra, illetve nyomásra is jobban. Mi lehet a gond? Ha visszamegyek ahhoz, aki először csinálta, az meg már biztos nem csinálná meg garanciára, mert a másik újratömte. (nem volt lehetőségem az eredetihez menni)


Gondolom ez így nem normális. Olvastam még olyanokat a neten, hogy lehet, hogy a gyökérhártya gyulladt be meg nem zárhat jól az új tömés..



2018. aug. 25. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig esélyes, hogy gyökérre tömött a doki. Néha előfordul.
2018. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mit lehet vele csinálni? Megint újratömni...?
2018. aug. 25. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet gyökérkezelés lesz a vége.
2018. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta sem javult a helyzet, csináltak röntgent, túl nagy a tömés és közel van az ideghez, gyökérkezelés lesz így belőle. Azt mondta, hogy valószínűleg idővel be fog gyulladni, írt valami antibiotikumot még. Egy gyökérkezelt fog meddig marad meg? 19 vagyok, nagyon jól néznék ki, ha kiesne a felső 4-es..:D
2018. aug. 31. 18:16
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Nagyon közel van a tömés az idegekhez. Ilyenkor a gyökérkezelés segít. Nekem is csináltak legkevesebb tízet tavaly. Az idegek átpiroslottak a fogak felszínén.
2018. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!