Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a gyökércsúcs eltávolítás...

Fáj a gyökércsúcs eltávolítás (rezekció)? Hogy zajlik ez a kisebb fogászati műtét?

Figyelt kérdés

Holnap megyek szájsebészetre, mert az egyik gyökérkezelt fogam gyökerén ciszta van. Már korona is van azon a fogamon. Kicsit félekm, de gondolom érzéstelenítés után nem igazán fogok semmit sem érezni


Jégakkut vigyek magammal? :)


2018. aug. 27. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fájt, utána sem, viszont a következő három napban úgy eldeformálódott a fejem, hogy csuhaj. De szerencsére a harmadik napra lelohadt.

Jeget elég otthon használnod, mert csak másnapra fog duzzadni.

2018. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eléggé fájdalmas dolog, de igazából akkor vagy nagy szarban, ha beletörik, és ki kell "faragni" az állcsontból. Az érzéstelenítő kalap szart nem ér ilyenkor.
2018. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Angyalka027 válasza:
Jó érzéstelenités után egyáltalán nem fáj. Felvágja az inyedet majd fölülről csiszolgatja vagy teljesen el is távolitja a gyökércsúcsot majd összevarrja ami másnapra megduzzad de nekem nem volt fájdalmam. Egy hét mulva lehet a varratot kiszedni. Kb. 10 perc az egész jó fogorvosnál. Az már mellékes, hogy nekem a ciszta egyáltalán nem múlt el ettől. Jégakkut felesleges vinned mert jó pár óráig a fél arcodat se fogod érezni mig ki nem megy az érzéstelenitő. Aztán jegelgetheted.
2018. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!