Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Manapság mennyire fáj a...

Manapság mennyire fáj a bölcsességfog húzás?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogorvosnál, mert fogszabályzom lesz és azt mondta az orvos, hogy ki kell húzni mind a 4 bölcsességfogamat. Az alsók vízszintesen állnak, csak az elejük tudott kinőni. A felsőkkel nincs baj, csak azt mondta az orvos, hogy azokat azért kell kivenni, mert annyira a szélén vannak, főleg hogy ha kiveszik az alsókat, hogy nem lesz, amire ráilleszkedjenek, meg rágásnál, amire rázáródjanak.

Lehet választani altatás és érzéstelenítés között?

Illetve van-e nagy különbség ha sztk-s szájsebészeten végzik a húzást, mint ha magánklinikán?

Elég drága lenne egy húzás, azt mondta az orvos, hogy 35 ezer egy alsó bölcsességfog.



2018. szept. 3. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Azt mutik, nem siman huzzak. Maganklinikan kerhetsz altatast, tb alapon nem fognak "feleslegesen" altatni (amivel tobb szempontbol is egyetertek). Egyreszt ez egy luxus szolgaltatas lenne (amihez jogod van, ha fizetsz erte), masreszt az altatasnak mindig meg van a maga kockazata es minden egyes altatassal evekkel rovidul a varhato elettartam. Lattam mar nem egy esetet, ahol sima rutinmutetnel altatas utan soha tobbet nem lett "normalis" az ember. Es nem rontottak el semmit, egyszeruen ezeknel a kozponti idegrendszerre, agyra hato keszitmenyeknel sosem lehet tudni, hogy mit hoz ki az emberbol, hogyan hat ra. A legtobb embernek persze semmi baja nem lesz, de soknak igen. Agylagyulas eleg gyakori. En feleslegesen nem altattatnam magam, az biztos. Persze ha muszaj, akkor muszaj. Neked kell merlegelned a dolgot, hogy megeri-e a kockazatot meg a penzt.
2018. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én magán-szájsebészeten voltam, és, nem fogok hazudni, kis híján összefostam magam a székben, annyira fájt, pedig csak baloldalt szedettem ki a két bölcsességfogamat mert begyulladtak. Az érzéstelenítő kalap szart se ért. Hogy lehet-e altatást kérni, azt nem tudom, biztosan lehet, de igen borsos lesz az ára.

Sok jóra ne számíts.

2018. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fajt, ha be volt gyulladva. De a kerdezonek nincs.
2018. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyulladt fogat nem is szabadna műteni, húzni. Pont ezért. Nekem is be volt gyulladva a bölcsességfogam, kaptam rá antibiotikumot és mikor elmúlt, akkor kihúzták. Bár ez teljesne ki volt már nőve, nem s fájt egyáltalán. De ami nincs kinőve azt a szájsebész műti ki
2018. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem akkor műttettem ki, mikor be volt gyulladva, hanem jóval utána.
2018. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem először elmegyek az sztk-s fogorvoshoz is érdeklődni ezügyben.
2018. szept. 3. 17:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Normális dokinál ha be van gyulladva, kapsz antibiotikumot, lemegy a gyulladás, és utána kihúzzák. Nekem fájogatott, meglazult már, adott érzéstelenítőt, és semmit nem éreztem, aznap este már szülői értekezletet tartottam (3-ra mentem dokihoz).
2018. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem sztk alapon műtötték ki, egyik nap bal oldalt, másik nap jobb oldalt, be is kellett feküdnöm a kórházba pár napra. Nem fájt maga a műtét, de a műtétenkénti 1,5 óra vésés és fúrás elég traumatizáló volt. Ha újra kéne, biztos hogy altatásban csináltatnám.
2018. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem altatásban műtötték. Mind a 4-et kiszedte a szájsebész, aztán nem is nem fájt semmi, csak kicsit be volt dagadva az arcom.
2018. szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ma szedték ki a bal felsőt. Nagyon be voltam tojva mert rossz tapasztalatom nekem is volt igaz azok fiatal lánykáknál. Na de a lényeg hogy sztk szájsebészeten voltam 2 szurit kaptam mert az eslő nem akart úgy hatni mint kellett volna. Nagyon ügyesek voltak nem éreztem a szurit se olyan ügyesen adta be. Az sem fájt mikor kiszedte csak feszítő érzést érez az ember de az nem fáj. Összesen másfél percet voltam bent. Seperc alatt kikapta. Persze nekem ki volt nőve. Azzal kicsit több bibi van ami vízszintesen nő. Ilyennel nincs tapasztalatom. Altatásban kiszedik mind a négyet is egyszerre de szerintem ne tedd. Utána nehezen fogsz enni így csak az egyik oldalt vetesd ki. És igen foganként erre felé 30 ezer környékén van altatásban.
2018. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!