Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Panoráma röntgen, vagy a...

Panoráma röntgen, vagy a fogorvosnál készült röntgen sugárzás károsabb?

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A panoráma, de igazából ezeknek minimális a sugárdózisuk.
2018. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Panoráma.
2018. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne már... még egy panoráma is töredéke annak a dózisnak amit mondjuk egy mellkasröntgennél kapsz...
2018. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egy fogorvosnál nem kapsz akkora dózist, mint egy mellkas röntgennél, ráadásul a mellkas röntgen keménysugárral is készül, itt meg fog röntgenről van szó, az teljesen más, nem is értem az összevetést.

Minden sugárzás káros valamilyen szinten, megbetegíteni nem fog.

2018. szept. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért ha esetleg el akarnák bliccelni, ragaszkodj a védőmellény használatához. Sajnos sok helyen hajlamosak nem adni, ha a "terhes?" kérdésre nemmel válaszol valaki. Pedig minden esetben jó az, ha fent van. És a pajzsmirigy védelme miatt is van elvileg külön védőcucc - ha nincs, akkor húzd picit feljebb a "mellényt", hogy védje a pajzsmirigyedet.
2018. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!
2018. szept. 4. 22:48
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos a köpenyt nem tudod feljebb húzni, panorámánál hátulról adják a köpenyt fel, bár van dupla köpeny, ami elől-hátul is véd, de az ritka, elég az oldalsó és hátsó védelem. Valóban van külön pajzsmirigy védő is, ezt nem annyira szokták használni, de persze kérheted is, ha nem adnak.
2018. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, akkor én visszamegyek oda, ahol nemrég voltam, és ráborítom az asztalt a nőre... Azt mondta, hogy nincs külön pm-védője, de majd feljebb húzzuk a mellényt, az jó lesz úgy...
2018. szept. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha végülis megoldható, de külön PM védő ilyen helyen nem szokott lenni. Csak azt nem értem, hogy ha a köpenyt hátulról adja rád, akkor mit húz feljebb, a PM elől van. Persze elképzelhető, hogy a köpeny olyan, ami elől-hátul véd, akkor úgy megoldható.
2018. szept. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
A másik kérdés, hogy amúgy meg feljebb húzta?
2018. szept. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!