Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak hogy lenyugodjak...

Mit csináljak hogy lenyugodjak fogorvos előtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! holnap fogorvoshoz megyek, és már gyomor idegem van és úgy érzem nem tudok bemenni és végig ülni a kezelést. Nem hiszti egyszerűen tényleg kivagyok... 2 fogam kéne tömni amiről már egy jó ideje tudok , de ha bejelentkeztem a fogorvoshoz nem tudtam elmenni.. Most nagyon elszeretnék menni hiszen tudom hogy nem bánt és csak nekem lesz jó ha megnéz, és ellát de nagyon félek hogy mivel nagy a lyuk majd idegelni kell vagy ne adj isten kihúzzák.. Nagyon félek attól is , ha beadja az injekciót és neki kezd a fogamnak akkor is fájni fog. Szóval igen.. rettegek. De muszáj elmenni mert nem akarom ,hogy ennél is rosszabb legyen a helyzet... Szerintetek ha mély a lyuk kihúzza a fogam? Az idegelés nagyon fáj? Rettegek komolyan..:(

2018. szept. 17. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagylevegő és nyugalom! Addig fáj icikepicikét amíg beadja az injekciót utána csak kotorászik. Én is megyek pénteken tömésre. Legyünk kemények! :)


Ha nagyon nem bírod valamilyen természetes nyugtatót nyugodtan bevehetsz előtte pl. Valeriána, citromfű stb.


Kitartás! Minden rendben lesz! :)

2018. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engem elküldött, mert öklendeztem, ha a számba nyúlt.

Most kénytelen leszek altatásosba menni.

2018. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utso: ismerős, de nem küldött el. Milyen rossz lehet egy lánynak akkor a melytorok gondolj bele :DDD

Nos. Én is idegbeteg szoktam ilyenkor lenni, viszont...Utána már más, utána nagyon szomorú vagyok napokig. Úgyis atesel rajta... ebbe gondolj bele, és xard le az egészet....úgyis vége lesz ennek az érzésnek.

2018. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel nagy a lyuk valószínű elküld majd röntgenre hogy hol van tőle az ideg. Nekem szerencsére nem érte és egy töméssel meg lehetett menteni. Bent voltam egy bő fél órát az tuti ha nem többet. Nem fájt semmi se a szuri se a fúrás. Éreztem hogy matat kapar reszel stb stb de semmit nem éreztem. Mikor kiment az érzéstelenítő na utána érezte meg a fogam hogy jól megpiszkálta de vettem be egy fájdalomcsillapítót és az elég volt.

Ha nem fáj a fogad nem érzékeny hidegre melegre és kocogtatásra sem akkor ne aggódj egy jó fogorvos jól megcsinálja. Csak ne húzd tovább mert akkor biztos baj lesz belőle. Én is féltem attól hogy fúrás közben eléri az ideget de nem szerencsére.

2018. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: Sajnos az enyém már 2-t gyökérkezelt, amire semmi panaszom nem volt. Most egy harmadik is kinéz, na, azt szeretném megúszni. Tudnád ajánlani az orvosodat? Budapesti?
2018. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudnám de debreceni. Habár ez is olyan hogy sokan dícsérik de vannak bőven azokból is akik nem ajánlanák senkinek. Vannak jó meg rossz napjai az orvosnak gondolom ők egyszer kétszer voltak és ebből le is vonták hogy rossz. Bár most nem a doktor úr csinálta a fogam hanem egy fiatal nő aki szerintem éppen csak hogy betanult. De semmi gondom nem volt vele sem.
2018. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha hátra adja be az injekciót akkor lehet meg se érzed. Elől kellemetlenebb.

Ahogy írták csak matatnak a szádban nem érzel semmi.

Én majd nemhogy be is tudnék aludni egy hosszabb fogászati kezelés esetén.


Egyetlen egyet utálok a fogászati kezelésekben az a nyelési reflex....főleg ha hátra van döntve az ember feje és hát folyik le a nyál meg a víz a nyelőcsőbe.


Fogat a legvégsőbb esetben húznak.

2018. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont a rendelőben ülök. Most kaptam meg az injekciót. Valahogy ez most nagyon rossz volt. A kezeim is nagyon elkezdtek remegni, pedig nem voltam ideges .. :(



Nálad hogy ment?


1#

2018. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj utolsó neharagudj a késői válaszért. Nekem jól ment a doki azt mondta nem nagy a lyuk és nem is fájt a fúrás sem. teljesen pozitiv élménnyel jöttem ki és nagyon rendes is volt. Látta hogy ideges vagyok és 5 percig csak beszélgettünk bele se nézett a számba. Holnap megyek vissza még tömni kell 2 fogam. És neked hogy sikerült?:) Kibírható volt?
2018. szept. 25. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!