Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Surgosen kene pár okos vélemen...

Surgosen kene pár okos vélemeny. Fogaszatra jarok, az orvos tanacsara a kb.10éves koronat erdemes lenne cserelni, ha nincs panaszom, vallaljam be?

Figyelt kérdés

150ezer lenne. Azt mondta, h az iny sorvad, alamegy az etel, es romolhatnak a 'fogazat'.

Nagyon sok penz ez nekem, ugyanakkor feltem a maradek fogam. A doki szimpatikus, jo szakember hireben all, fiatalabb korosztaly. Keddre van idopontom es bizonytalan vagyok.

Nem lesz ebbol baj? Nem faj a fogam. Hallgassak a szakorvosra? Azt se tudom, csak sejtem mekkora dolog leszedni egy koronat. Vajon nem csinalok vele bajt? Lehet, epp ettol fog fajni ami eddig nem fajt



2018. szept. 21. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyibol mar implantatumot is rakathatsz be


[link]

2018. szept. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem irtad hogy egy fogrol van-e szo vagy tobbrol?
2018. szept. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jobb oldal felso ragofogakon van korona. Tehat nem 1fog.

Az iny tényleg 1-2mmt fel vam ott huzodva

2018. szept. 21. 08:12
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sok! Nekem 1havi fizetes. De mit csinaljak!? Ha baj lesz, akkor en leszek a felelotlen h sajnaltam a penzt a fogamra vagy, ami nem fajt az a cserevel elcseszodik

Nem tudom

2018. szept. 21. 08:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja..lehet h 'csak' 3 fogon van korona.De nem 1, az biztos
2018. szept. 21. 08:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ennek ennyi az ára. De ez a te döntésed és nem is tartom valami okos dolognak, hogy laikusoktól szeretnél tanácsot kapni egészségügyi kérdéssel kapcsolatban úgy, hogy lényeges információkat mellőzöl. Hogy milyen állapotban van egy 10 éves pótlás, azt csak egy fogorvos tudja megmondani. Vannak emberek, akik állítják, hogy 20 meg 30 éve van ugyanaz a pótlás a szájukban, de hogy valójában mi van alatta, arról fingjuk sincs. Láttam én már olyat, hogy nénike büszkén mutogatta a 25 éves hídját, hogy milyen jó, kivette a szájából a fogakkal együtt (jól olvasod), majd ugyanúgy vissza is rakta. Egy pótlás is amortizálódik, pláne ha rágófogról van szó, hogy kinek milyen rágóereje van és ez milyen hatással lesz a pótlásra hosszú távon pedig egyéni varianciát mutat, így ha jön valaki, hogy ő már 15 éve hordja ugyanazt és téged tuti átvágnak, annak önmagában nem szabad hinni, hiszen ez csak egy tapasztalat.

Tehát a lényeg: ha egy jó hírű fogorvos ezt mondta, akkor biztosan nem rajtad szeretne meggazdagodni, vannak neki más munkái is. De abban igaza lehet, hogy egy 10 éves pótlás bőven amortizálódhatott annyit, hogy cserére szoruljon, pláne ha te magad is látod, hogy az ínyed is visszahúzódott már.

2018. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt a valasz megis jól jott nekem!

Kedden megyek a fogorvoshoz!

Hogy miert itt kerdezem, mert aki nem orvos, az mind jarhat hasonlo cipoben, es betegkent-pacienskent is van tapasztalata.

De teljesen igazad van!

2018. szept. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!