Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó vélemények?

Fogszabályzó vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 8.os vagyok és elsős korom óta van éjszakai kivehetős fogszabályzóm. Az utóbbi 2 évben egy olyan fogszabályzót hordtam ami az állkapcsomat tette helyre. Igen ám, de ez a fogszabályzó az egész számát elfoglalta nem tudtam vele aludni folyamatosan hányingerem volt. Emiatt az utóbbi egy évben nem igazán hordtam. Anyával többször is voltunk bent, hogy nem lehetne e máshogyan megoldani de csak ez egy mód van. Amikor megyek ilyen 5 havonta mindig mondja, hogy szépen javulnak a fogaim. És most egy pár nap múlva állandó fogszabályzóm lesz. Mert ugyebár ez így egy lépcsőfoka a kezelésnek. Es erről lennének kérdéseim. Hogy néz ki ez az egész? Mit fognak csinálni? Mennyire fog fájni? Másnap már mehetek suliba? Valaki leirna nekem részletesen, hogy mi fog történni? Illetve hogy amikor megyünk azonnal felrakjak vagy várni kell amíg megcsinaljak? A válszokat előre is köszönöm! Szép estét mindenkinek!

2018. szept. 22. 22:32
 1/1 anonim válasza:
amikor ragassza fel a bracketeket az nem fáj, csak az amikor teszi fel a gumit rá, de az sem nagyon csak 2-3 másodpercig. a felrakás után egy olyan kb. 4 órán belül fog elkezdeni fájni, úgy hogy nem fogsz tudni enni/rágni szóval pár napig pépes dolgokat fogsz tudni csak enni. a fájdalmat pedig vagy fájdalomcsillapítóval tudod csillapítani ha nagyon fáj, vagy van ilyen viasz izé amit a fogdokitól kapsz álltalában, ha pedig véletlenül nem ad (a folyamat végén adják azt a kis dobozt általában), akkor szerintem kérdezz rá, mert az is sokat tud segíteni a fájdalom ellen. a suliba pedig nyugodtan mehetsz, kivétel ha nagyon fáj, te fogod tudni. ha van még kérdésed nyugodtan írj.:)
2018. szept. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!