Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött de érzékeny fogak, és...

Tömött de érzékeny fogak, és érzékeny íny. Ti milyen fogkrémet használtok, használnátok ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Háttér:

Gyakorlatilag nincs ép fogam, van 3 gyökérkezelt és 16 tömött fogam. Minden fogam szép állapotban van, rendszeresen járok fogászatra, egyszerűen ilyen a család genetikája. Rendszeresen mosom, fogselymezem, igen, gyerekkoromban is rendszeresen mostam, nem, nem eszek cukrot..


A helyzet az, hogy nagyon érzékenyek a fogaim, a tömött fogaim is. Most pár hete például tömést kellett cserélni egy fogban, mert sajnos alászuvasodott, és még mindig nagyon fáj, hidegre melegre érzékeny az a fogam (pedig 3 felszínű tömésem lett, szóval nem sok a saját fog már kb az egész tömítőanyag, nem is értem miért fáj. A fogorvos szerint ez enyhül majd idővel, utóröntgeneztük, minden oké..)


Mivel igazából már mindenféle fogkrémet kipróbáltam, a fogorvosom szerint egyébként teljesen mindegy, milyet használok, én mégis elég tanácstalan vagyok. Van olyan, akinek sok-sok tömött foga van, és érzékeny még így is? Ők mit használnak??



2018. szept. 26. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia nekem bar nincs tömött fogam de nagyon érzékeny a foginyem és gyakran vérzik is, én Lacalut fogkefet használok mert annak puha a kefeje de mégis alapos. 3as csomaggal jól jársz az 2+1 gratis nagy boltokban mindenhol van.


Fogkrém Parodontaxot használj, azon belül mindegy, én Glamour napokon szoktam bezsakolni 6-8tubussal mert valamelyik drogériaban féláron van ilyenkor. És így csak 650 egy tubus.


Remelem segítettem. ( szajviz is jó belőle bar én Colgatet használok)

2018. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Kipróbálom őket mindenképp :)
2018. szept. 26. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Sensodyne repair fogkrémet próbáld ki. Nekem is van 9 tömött fogam. Van amelyik úgy lett felépítve és érzékenyek.
2018. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, azt is kipróbálom! :)
2018. dec. 1. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!