Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzzák jövőhéten két...

Ha kihúzzák jövőhéten két fogamat akkor azt pótolják is?

Figyelt kérdés

Illetve ha igen, mi a menete? Nem tudom mi a baj velük, fájnak már jó ideje, nehezen eszem vagy iszom tőlük, van hogy a fogmosás egy rémálom és néha az alvásban is gátol a fájdalom. Arról nem is beszélve hogy néha spontán is rákezd napközben.


Nem tudom, kihúzzák e, mindenesetre, ha igen, akkor az orvos tesz a helyére pótlást ha kérem? Ez hogy néz ki? Illetve rögtön történik vagy el kell telnie bizonyos idpnek a foghúzás és a fogpótlás között?


Előre is köszönöm a válaszokat és gyönyörű hétvégét Nektek! <3



2018. szept. 28. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogtól függ. Ha kéred, pótolják, persze nem olcsó. Általában nem a húzás az első, az inkább utolsó megoldás, ha nem éri meg tömni/gyökérkezelni. De lesz röntgen, a doki meg fogja tudni mondani, mi a baj. :)

Hátsó fogat nem mindig pótolnak, ha nem okoz gondot a hiánya, nekem a legutolsó rágófogam pótlás nélkül maradt. Nem hiányzik. (Persze ha kérem; megcsinálták volna, doki mondta, hogy általában nem szokás.)

Húzás után meg kell várni, míg meggyógyul a csontseb, utána lehet pótlásban gondolkodni. Néhány hétig biztosan fog nélkül leszel, ha húzás mellett döntötök, de ha simán fáj, akkor nem hiszem hogy ne lenne más megoldás.

2018. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy pótolják ha kéred. Be lehet tenni implantátumot, az a legjobb, de nem olcsó. Régebben vártak valamennyit a foghúzás után, most már van olyan is, hogy azonnal megcsinálják. Majd az orvos megmondja, hogy jobb.
2018. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Huhh, akkor megnyugodtam, hogy nem rögtön húzzák. Sajnos húszezerévente egyszer megyek el fogászatra, ami nagy hiba :( így a fájó fog kezelésének a menetét nem ismerem,


Ezek a fogaim is hátul vannak, de nem túl hátul - ergo ha mosolygok, látszanak és eléggé furcsán néznék ki nélkülük, tehát esztétikai szempontból rakatnék be újat - de reméljük, hogy húzás nélkül megúszom :)


Nagyon szépen köszönöm a választ! <3

2018. szept. 28. 08:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Kaptatok zöld kezet <3
2018. szept. 28. 08:46
 5/8 anonim ***** válasza:

azért óvatosan az örömmel...van olyan fogász, aki nem cicózik, húz..aztán a probléma pipa..

a jobb, magára valamit adó, nem életúnt doki alaposan megvizsgál, mint előttem írták..ha húzni akar, azt ne engedd, inkább más megoldást javasoljon..lehet, hogy annak az ára fog fájni, viszont megmarad az eredeti.

2018. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépenm köszönöm! Oda fogok erre figyelni és megkérem hogy húzást tényleg végső esetre hagyja!
2018. szept. 28. 10:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Te is kaptál zöld kezet! <3
2018. szept. 28. 10:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Létezik ideiglenes fogpótlás, addig, míg el nem készül a végleges. De remélem, nem fogják kihúzni.
2018. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!