Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy tudom elviselhetövè...

Hogy tudom elviselhetövè tenni a foghuzást? Rettegek a fogorvostól

Figyelt kérdés
2018. szept. 28. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Őgy, hogy olyan fogászhoz mész, aki megfelelően kezel s akkor nem érzel semmit.


Miért húz, nem menthető?

2018. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha majd vagy 3 napig már a falat kaparod a fájdalomtól, örülni fogsz ha kihúzza valaki.

Érzéstelenítővel nem is érzed.

2018. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog amit érezni fogsz az az érzéstelenítő injekció. Onnan semmi de azt is alig lehet érezni.
2018. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

3

Sőt, egy rendes orvos ecsetelővel lezsibbasztja előre az érzéstelenítő helyét is.

2018. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4! Egyrészrôl az nem ecsetelő, hanem zselé vagy spray, amit nem lehet minden szurinál alkalmazni. Másrészről egy OEP finanszírozott rendelőben lehet akármilyen rendes orvos is, ha abból a körömhegynyi finanszírozásból nem telik rá. Harmadrészről több visszajelzést kaptam és személyes tapasztalatról is be tudok számolni, hogy alapvetően inkább placebo. A szurinál ugyanis nem maga a beszúrás kellemetlen, hanem az oldat feszíti a szöveteket, erre pedig egy nyálkahártyára kent zselé sajnos nem elegendő.

Úgyhogy legközelebb tartózkodj az olyan megjegyzésektől, hogy mit csinál egy rendes orvos, mert szemlátomást fingod sincs. Egyébként személyesen ismerek olyan fogorvost, aki csak kisgyerekeknél és hisztis betegeknél használja a benzocaint, aki némi szürkeállománnyal rendelkezik, az nem hal bele a szuriba.

2018. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!