Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha körzeti fogorvoshoz mennék...

Ha körzeti fogorvoshoz mennék gyökérkezelésre, akkor azt azonnal meg tudja csinálni, vagy csak időpontot tud adni? hihetetlen elviselhetetlen a fájdalom

Figyelt kérdés

2018. szept. 30. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először csak megnyitja hogy megszűnjön a fájdalom (kiszedi az ideget) és eldönti hogy nyitva maradjon vagy rak bele ideiglenes tömést. A folytatásra (gyökértömés, fedőtömés, kontroll) meg ad időpontot. Legalább 3-4 alkalomra számíthatsz, de lehet több is.
2018. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

tehát tegyük fel ha holnap elmegyek, akkor már azonnal el tud látni annyira, hogy a fájdalom megszűnjön legalább?

(Nagyon jó fogorvos, mindenki dicséri, és szerintem is jól végzi a dolgát, ha ez számít valamit :))

2018. szept. 30. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
A fájdalom fájdalomcsillapítóval is megszűnhet éjjelre, nem?
2018. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"tehát tegyük fel ha holnap elmegyek, akkor már azonnal el tud látni annyira, hogy a fájdalom megszűnjön legalább?"

Persze, elsőnek mindig ez a cél, aztán meg kell várni míg teljesen le nem megy a gyulladás: esettől függően vagy a fogat nyitva hagyva, vagy gyógyszeres töméssel. Lehet hogy antibiotikumot is ír fel.

Fájdalomcsillapító csak addig jó, amíg el nem jutsz a fogorvoshoz vagy ki nem készül a gyomrod tőle. A fogfájást sosem jó kezeletlenül hagyni, mert a gyógyszerek nem csinálnak csodát és idővel csak rosszabb lesz. Ami még segíthet az a jegelés (kívülről az arcot 5-10 perc jegelés, 5-10 perc szünet).

2018. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet antibiotikumot ír fel ami leviszi a gyulladást és 1 hét múlva kezdi el kezelni, vagy kifúrja és tesz bele gyógytömést.
2018. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Fletort szedek rá, naponta négyet de nem hat már igen régóta :D

Minden házi praktikát kipróbáltam (fokhagyma, szegfűszeg, jegelés, tisztítás, ecsetelés, öblögetés, nyomás) és egyik sem segített.


Viszont ma valamiért nem fáj, csak ha ráharapok, illetve ha hideg/cukor éri.

fogalmam sincs mit kap a fogam, de holnap elmegyek és ha tehetem már meg is kezdem a gyökérkezelést. Köszi a válaszokat :D

2018. okt. 1. 22:56
 7/10 A kérdező kommentje:
Flectort*
2018. okt. 1. 22:57
 8/10 anonim ***** válasza:
mindenképp menj el, akkor is, ha a fájdalom megszűnik, mert később nagyon ráfázhatsz.
2018. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"ha tehetem már meg is kezdem a gyökérkezelést" - :-O Szerintem inkább bízd a dokira. :)
2018. nov. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
haha, azóta minden megoldódott, köszi a válaszokat
2018. dec. 1. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!