Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a gyökérkezelés?...

Mennyire fáj a gyökérkezelés? Utána mire kell ügyelnem?

Figyelt kérdés

Azt mondták hogy a gyökérkezelés fájdalmas. Jövőhéten lesz gyökérkezelésem és mivel nagyon rosszul tűröm a fájdalmat, félek tőle.


A fájdalmas azt jelenti, hogy nem egy leányálom de azért túlélhető vagy olyan durván fáj, hogy sírva üvöltök a székben amíg csinálják?


Vagy olyan érzés mint a sima fogfúrás?


Utána meddig nem szabad ennem? Tejterméket fogyaszthatok amikor már újra ehetek?



2018. okt. 12. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően inkább csak kellemetlen mint fájdalmas. Nekem többször is csináltak ilyet. Előtte adtak egy lórúgásnak megfelelő érzéstelenítőt, tulajdonképpen csak nyomást éreztem. Magánrendelőben voltam. Hogy mikor és mit ehetsz utána, az orvos meg fogja mondani.
2018. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudni, hogy kik rémísztgettek, de nekem már sok gyökérkezelésem volt. Igaz, nagyon felkészült magán fogorvos(ök)nál. Legfeljebb a művelet kezdetén beadott érzéstelenítő injekció a kellemetlen, mint szúrás, de utána semmi gond.
2018. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem tavaly májussal kezdték el a gyökérkezelést(jobb alsó 6-os), és januárban fejezték be. Én akkor mentem el a Szentkirályi utcába, amikor már nem bírtam a fogfájást. Miután behívtak, adtak érzéstelenítőt. Nem éreztem a fúrásnál mást, csak rezgést a fogamnál, viszont vérzett, mert be volt gyulladva. Ideiglenes töméssel tömték be. A többi alkalomnál nem igazán volt fúrás, csak gyökérkezelő tűvel kezelték. Viszont ha nem kérsz érzéstelenítőt, akkor az igazán fájni tud. De ha kérsz, akkor adnak mindig.

A végén betömik tartós töméssel. Az ideiglenes tömés után ne egyél néhány óráig, de úgy 2-3 óra után már biztosan megkeményedik annyira, hogy tudjál enni vele.

2018. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Most megnyugodtam!
2018. okt. 12. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem gyulladt a fog nem fáj, ha mégis az gyorsan kideríthető és orvosolható (pl hiába voltam elérzéstelenítve, ha megkocogtatta is fájt... nem is kezdte el, írt fel 3 db-os antibiotikumot, ez pénteken volt, hétfőn minden gond nélkül el tudna kezdeni), ha nen foglalkozik vele, lehet, hogy ordítani fogsz
2018. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régen nekem is volt, hogy hetekig hónapokig csinálták egy gyökérkezelést. De ma már egyszerre meg tudják csinálni.

Valószínűleg utána ehetsz rögtön bármit. Nekem legalábbis ilyen tömést szoktak berakni mostanában. Rögtön kemény, nem kell várni. Ha ideiglenes a tömés, azzal is lehet enni rögtön. De inkább kérdezz rá! Ki tudja, mit használnak tömőanyagként...

2018. okt. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erzestelenitot szoktaj adni, onnan csak inkabb kellemetlen erzes lehet max...
2018. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!