Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek megéri esztétikai...

Szerintetek megéri esztétikai okokból a teljes alsó fogsorra koronákat tenni?

Figyelt kérdés
Azaz 14 kopott csúnya fogra kéne korona, ezt tanácsolták. Túlzottan le vannak kopva a fogaim
2018. okt. 18. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, hagyd úgy! 14 kopott csúnya fog sokkal esztétikusabb, mint 14 valódinak látszó korona.
2018. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz le kell csiszolni az összes fogad, én nem tenném. Esetleg kerámia héjjal nem megoldható? Ott nem kell a fogat olyan mértékben lecsiszolni, mint egy korona esetében.
2018. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Esetleg kerámia héjjal nem megoldható?

Nem, nagyfokú mélyharapás azért koptak le, szóval kizárt, csak úgy lehet ha harapást emelnek a rágófog régióban.



Amúgy azt mondta sokat nem kell csiszolni, mert annyira le van kopva, meg kikészítette a gyomorsav.

2018. okt. 18. 09:28
 4/9 Antalbaba ***** válasza:
Ha harapást kell emelni, az nem csak esztétikai probléma. Vagy most kapsz egy körhidat aránylag "ép" fogakra, vagy koptatod őket addig, míg megnyílnak az idegcsatornák, jöhetnek a gyökérkezelések..., drágább és fájdalmasabb lesz az egész:-(
2018. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. Bizony ezt mondta a doki is..... sajnos le fognak kopni teljesen szerinte is.....Viszont ő nem hídról, hanem koronákról beszélt, külön minden fogra
2018. okt. 18. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Én megcsináltatnám
2018. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem csupán esztétikai probléma, hanem komoly következményeket is vonhat maga után.

Ha megsüllyed a harapási magasság (kopott fogak esetén), az kihat az állkapocsizületre, migrénes fejfájást is okozhat.

2018. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így más tészta, akkor ez nem csupán esztétikai ok, ezek szerint valóban meg kell csináltatni. Az jó ha külön tesz mindegyikre koronát, mert akkor nem kell hidat szétvagdosni ha valamelyikkel baj van.
2018. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jómagam most vagyok a fogpótlás utolsó szakaszában. (várom az átadást) Egy valamit megtanultam az elmúlt időszakban: egészségügyi kérdésekben (is) mindig ki kell kérni több szakember véleményét!

A fogpótlás előtt 7 helyről kértem ajánlatot. Nagyon hasznos volt, hiszen nagyon sok információval bővült a tudásom. Sokkal könnyebb volt választanom a végére. Nem csak fogorvosok, szájsebészek hanem fogtechnikusok véleményét is kikértem. Egy kivételével (az egy s fej volt), mind nagyon kedves, segítőkész volt.

Nem csak az ajánlott technikák, de az árak tekintetében szintén hatalmas volt a különbség. 300.000 - 1,5 millió között kaptam ajánlatokat. :-o (lényegében ugyanolyan megoldása)

Végül egy nagyon jó rendelőt, kiváló csapatot sikerült választanom. (egyik szomszédunk ajánlotta őket, tapasztalatból) Nem elég, hogy közel is van a rendelő, de minden szempontból ők voltak a legjobb választás. Mára az egész családom oda jár kezelésekre a legnagyobb megelégedéssel.


Tehát, javaslom, kedves kérdező, te is kérd ki több szakember véleményét. (a laikusok szakmai kérdésekben nem kompetensek)


47F

2018. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!