Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Teljes felső műfogsor átvétele...

Teljes felső műfogsor átvétele után azonnal tudtátok használni vagy eleinte csak gyakorlással szoktátok meg?

Figyelt kérdés

Öklendezős típus vagyok, irritál a felső fogsor, főleg, ha beszélnem kellene vele. Napokban készül el és kapom meg a végsőt. Más is küszködött a megszokással vagy átadás után azonnal avval jött ki a rendelőből?

Ciki, ha becsomagolva viszem haza és otthon gyakorlom a használatot?

Mennyi idő alatt szoktátok meg? Nagyon érdekelne hozzám hasonló öklendezős ember tapasztalata!



2018. okt. 20. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem kivehetős, hanem rögzített teljes felső híd lett. 1-2 hétig nagyon furcsa volt, mivel már hozzászoktam, hogy kb minden 2. fogam hiányzott. Furcsán beszéltem, olyan volt, mintha kavicsok lennének a számban, állandóan a nyelvemmel piszkáltam a fogaimat. De pár hét alatt megszoktam.
2018. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én személyesen nem hordtam még ilyet, de tudom hogy teljesen természetes hogy meg kell szokni, és "meg kell tanulni" használni! De ahhoz az kell hogy használd akkor is ha furcsa.
2018. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem részleges kivihető fogsorom van. Amikor felrakta az orvos, és kiléptem a rendelőből, az első öt percet végigöklendeztem. Amennyire lehet, tűrd! Sokat segített, ha lehajtottam a fejem, mint mintavételkor. Ha csak egy mód van rá, a lehető legtöbbet legyen a szádban. Én májusban vettem át, és napi 10-12 órás használattal kb. februárra jutottam el odáig, hogy már nem öklendeztem tőle reggelente, amikor felraktam. Mára már annyira megszoktam, hogy néha elfelejtem levenni is este.
2018. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Átadásnál az alsó nem zavart, a felső kicsit igen, de pár perc beszélgetés után egész jól törtem. A kezelőből csak az alsóval a számban mertem kimenni, mivel a beszéd még nem ment a felsővel, ám a pultnál még fizetnem kellett a fennmaradó összeget. Hazaérve betettem a felsőt is. Tök jól viseltem a dolgot. Azonnal beszélgettem a gyerekkel, majd hazajött nejem a másikkal, velük is csevegtem szépen. Annyira belejöttem, hogy a végén még vacsorázni is tudtam vele. Lassan, óvatosan, de ment. :) Hangosan olvastam vele jó sokat, az is ment, bár néha furcsán. :-) Egy órája vettem ki, mert aludni nem merek benne, annak ellenére, hogy az orvos szerint bátran lehet, sőt, jót tesz a megszokásnak.


(Sajnos semmilyen tárolót, ragasztót, tisztítószert nem kaptam ajándékba a rendelőben, mert a beszállítójuk késik ezekkel.)


Holnap nagyon sok helyre kell mennem, kíváncsi leszek, hogy bírom majd.

2018. okt. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tárolónak tökéletesen megfelel egy műanyag pohár, mivel műanyagból van, nekem az orvosom a sima mosogatószert tanácsolta, de fertőtleníteni használhat tisztítótablettát is. Bármelyik patikában kapható. Lesúrolni puha sörtéjű súrolókefét ajánlott nekem az orvos, mert a fogkefe karcolni fogja a műanyagot.
2018. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy ilyen műfogsor ? Részlegeset is lehet csinálni kivehetősből?
2018. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet részleges kivehetőset is csináltatni. Ezt akkor nevezik így, ha van pár fogad, de már pótlásra van szükséged. Nekem is ilyen van, a körzeti orvosnál csináltattam, és 130 ezerbe került az alsó-felső pótlás.
2018. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!