Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi értelme van annak ha...

Mi értelme van annak ha valaki reggeli előtt mos fogat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, az oké, hogy van a reggeli szájszag, de akkor ha valaki reggeli előtt mos fogat akkor reggeli után már nem? Sose értettem

2018. okt. 23. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak akkor mosok reggeli előtt, ha nagyon korán kelek (5 után) és még nem tudok enni reggel. Minden más esetben reggeli után mosok fogat.
2018. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Reggeli előtt még elviszem a gyereket oviba, megyek boltba, nyilván nem teszem "állott" szájjal
2018. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre annyi a reális magyarázat (már amikor nem azért mossa valaki így, mert így praktikus neki), hogy az éjszaka keletkezett lepedék (mert hiába mosol este, akkor is termelődik lepedék)a rágással az íny alá kerülhet, ha az nem szorosan tapad és ezt megelőzendő, néhány szakember javasolja a reggeli előtti fogmosást.

Az más kérdés, hogy utána is illik megmosni.

2018. okt. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mickbro ***** válasza:

semmi, Jó fogkrém, fogkefe gyártóknak, ill. a fogorvosnak, ha már megkopik a fognyakad a sok fogmosástól, akkor fizetsz neki egy kis pénzt. Valamiből nekik is meg kell élni.

Arról nem is beszéltünk, hogy így benyelsz egy csomó fluoridot is, ha fluoros fogkrémet használsz, ami szintén nem egészséges. Ha jól tudom károsan befolyásolja a pajzsmirigy működést, és gyerekkorban ronthatja a kialakuló IQ-t.

2018. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!