Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után meddig kell...

Fogtömés után meddig kell tűrni a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Felső 7-es örlöfog tömése után az érzéstelenítő hatásának megszűnése után folyamatosan fáj a fogam (mély luk, sok fogszövet lett eltávolítva). Nem hidegre, melegre, lüktetve fáj, hanem folyamatosan hol tompa hol erős, de estére olyan mintha feldagadt volna, szétfeszít (pedig nem dagadt az arc, íny sem). 12 nap után visszamentem az orvoshoz, megkopogtatta és azt mondta türjek még, ha már nem tudok aludni kihúzza, és kész.

2018. okt. 30. 09:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Szerintem ne várj vele és húzasd ki mert csak tovább fogsz szenvedni.
2018. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonlóan jártam csak én a felső hetes hatossal. Először tömte....fájt gyökérkezelte utána is fájt. Majd két hónapig tűrtem a fájdalmat ameddig el nem mentem magánorvoshoz. Ott kiderült szarul lett gyökérkezelve meg össze vissza voltak gyulladva. A háziorvos meg azt mondta nincs baja mert nem küldött volna el ct-re.


Szerintem keress fel egy olyan helyet ahol ellátnak és nem arra kényszerítenek hogy tűrt a fájdalmat.

2018. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális,hogy fáj ,valószínűnek tartom,hogy az orvos rontott el valamit. A helyedben felkeresnék egy másikat.
2018. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg gyökérkezelni kell. Azért egy tömés után ha elhal a fog, nem csak a húzás marad, mint opció!
2018. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Normális fogorvos nem húz menthető fogat. Továbbá nem normális, hogy 12 nap után fáj. Nagy eséllyel gyökérkezelni kell, ha pedig gyökérkezelve volt, akkor nem jól lett elvégezve. Én megnézetném másik orvossal.
2018. okt. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
5-ös válaszoló. A fájdalom nagy úr! A bátyám is sokáig szenvedett és addig fúrkálták és gyökérkezelték amíg ki nem huzatta. És amikor kihuzták akkor pedig benntört a foggyökér. Méghogy ép fog. Az már nem az!
2018. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A 7-es nekem is beletört de gyökérfogóval kiszedte aztán jött a beültetés. Bár tény én már készültem rá egy ideje mert tudtam hogy a körzeti nem fog semmit sem tenni hogy jobban legyek. Inkább letagadta hogy baja van a fognak.
2018. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezek a körzetis fogorvosok ilyenek. Nekem is bentörte, azt állította hogy szuvas volt pedig ép fog volt, és mehettem a szájsebészetre ahol fúróval és gyökérkiemelővel szedték ki a gyökeret.
2018. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Bíztató kilátások. Ez a foggyökér beletörés nagyon gondolkodtatóba ejt. Az asszisztens mondta, hogy ha akarom ad egy címet ahol mikroszkópos módszerrel 80ezer forint körül feltárják a 3-4 de lehet több gyökércsatornát, de náluk a bevett gyakorlat a húzás amit az orvos is megerősített mint írtam. )
2018. okt. 30. 19:48
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha 80 ezer a feltárás gondolom még a többi dolog is hozzáadódik. Az meg már majdnem egy implantátum ára.
2018. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!