Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fog szólni a fogorvos?...

Mit fog szólni a fogorvos? Hogyan győzzem le a félelmem?

Figyelt kérdés
Terhességem alatt 7 fogam össze roppant és ínyig letört, 2 lyukas, most nincsenek gyulladásban , vagyis nem fájnak. Régen feldagadt arccal, húzott ki egy fogam egy ügyeletes orvos, az jobban fájt mint a szülés, nagyon félek, pedig mindenki azt mondja nem fog fájni.

#fog #Félelem a fogorvostól
2018. nov. 4. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha fáj, ha nem, akkor is el kell menned, mert ha tovább vársz, még jobban begyullad és akkor már lehet, hogy tényleg nem fog hatni az érzéstelenítő. Meg így nem tudsz enni sem.
2018. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne várd meg amég el kezd gyulladni mert akkor jobban fog fájni. Ha jó a doki akkor csak kicsit kellemetlen az injekció utána meg már csak annyit érzel hogy matatnak a szádba, fájdalmat nem. Én is rettegtem a fogorvostól szó szerint rosszul voltam, de 3 éve megcsináltattam mindent és már azt kívánom hogy bárcsak rég megcsináltattam volna.
2018. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ami a legfontosabb, hogy ne Lidocaint, hanem Ultracaint kérj érzéstelenítéshez. Én sok fogorvosnál jártam, rettegtem tőlük, egészen addig, amíg rá nem találtam Pécsett Dr. Vas Balázsra. Azóta bármi van, úgy megyek be a rendelőbe, kb mintha 2 zsömléért mennék be a boltba. Ha messze is laksz tőle, de komoly beavatkozásról van szó, lehet, a távolság ellenére is érdemes felkeresni. Hihetetlen profi orvos.
2018. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amíg nincs gyulladásban addig ne pánikolj mert nem fáj a húzás. Ha érzel valanit kérj másik szurit. De feldagadt arccal ami ugye gyulladt fog azt hiába szúrják be kegyetlenül fáj ha húzzák.
2018. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem fog szólni semmit, igen cifra dolgokat tudnak az emberek őrizni a szájukban, amit leírtál az nem a kivétel, hanem a szomorú magyar valóság. Viszont az tény, hogy minél tovább vársz, annál kellemetlenebb terápiában lesz részed. A gyulladt szövetet nagyon nehéz elzsibbasztani, ráadásul egy évek óta ott érlelődő fog kihúzása is sokszor nagyon nehéz: törik szét dirib darabokra, úgy kell kibányászni az íny alól, ami fáj is és jó sokáig is tart. Nem beszélve arról, hogy mi lesz a fog helyén? Továbbá te már anya is vagy, nem gondolhatsz csak magadra, példát kell mutatnod a gyerekeidnek, hogy ők ne járjanak így.

Annyi tanácson lenne, és őszintén csak a jószándék vezérel, hogy gondold végig, te hol hibáztál a történetben. Egy fog nem kerül ilyen állapotba egyik napról a másikra, nagyon komoly hanyagságra vall, ha valakinek már csak a húzás az egyetlen szóban forgó terápia, leírásod alapján neked ilyenből több is van. És őszintén minden rosszindulat nélkül - mivel írtam is, hogy ez az átlag magyar szájüreg - ezen fogazatok nincsenek tisztességesen rendben tartva. Nincsenek megmosva sem rendesen - ha meg vannak mosva egyáltalán. Az régen megdőlt, hogy a terhesség tönkre teszi a fogakat, ez sajnos 100 % tiszta hanyagság. Hanyagság a szájhigiénia terén és hanyagság a fogászati ellenőrzés terén. Lehet dobálózni itt a hormonokkal meg a genetikával, de erre a két kifejezésre hivatkozva senkinek nem volt még kellemesebb a gyulladt fog terápiája, vagy kedvezményesebb az eltávolított fog pótlása. Továbbá, ha én tudom, hogy vmire hajlamos vagyok, akkor a józan ész azt diktálja, hogy mindent megteszek ellene, nem? Vagyis amennyire csak lehet, ápolom a fogaim, félévente fogászati ellenőrzés, miután mindent rendbe tetettem stb.

Te, mint anya most már mások egészségéért is felelősséggel tartozol - a gyerekeidért. Ha nem akarod, hogy ugyanazokat a félelmeket, fájdalmakat éljék át, amit te is, akkor először a saját hozzáállásodon kell változtatnod.

2018. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mosom a fogam egy nap kétszer, a fiam fogát is mióta kibújt az első. Páromat mindig én nyaggatom, hogy mosdon fogat, neki egy,rossz sincs.
2018. nov. 4. 12:06
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Ez szint tiszta marhaság amit az 5 válaszoló ír. Ismerek olyanokat akik alig mossák a fogukat még sincs egy rossz se nekik. Aki meg sikálja naponta 2x meg még szájvíz és fogselyem azoknak meg rohad mint a fene. Vannak olyan szar fogkrémek amikkel többet árt az ember mint használ.
2018. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is genetikailag szarok. 23 éves vagyok és szinte nincs olyan fogam amit nem kellett tömni. Van 2 koronám is. És én tényleg oda figyelek rájuk. A kontroll valóban fontos mert hamar meg lehet csináltatni egy pici lyukat mielőtt nagy lesz, de az hogy kontrollra jársz nem fogja azt megelőzni hogy baj legyen a fogaddal hisz a fogorvos, fogkrém, selyem nem tesz semmit lyukasodás ellen.
2018. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Én 25 éves vagyok és nekem se nagyon akad olyan fogam amit ne tömtek volna már. Pedig napi 2-3x fogat mosok(paradontax) ,szájvíz. A lakótársam 25 éves neki meg egy foga sincs tömve,ha napi 1x megmossa a fogát sokat mondok,a leggagyibb fogkrémet használja ilyen 200Ft-os és neki egy évig kitart kb xd míg én 2 hét alatt elhaszánlok egy tubus paradontaxot... Ez genetika is nem csak ápolás kérdése. Sok ismerősöm meglepődik ,hogy nekem hogy lehet ennyi tömött fogam, pedig amúgy 10 éves koromtól fogva járok fél évente kontrollra magándokihoz. Nekem a családban másoknak is könnyen lyukad a foga,talán nekem kicsit jobban,bár arra már rájöttünk miért,mert este elv csikorgatom a fogaim plsz enyhe mélyharapásom van. Sok mindnetől függ ez,hiába van valakinek 100%-os fogápolási techinkája attól még kilyukadhat az összes foga..
2018. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

7es! Persze, mindenki ismer ilyeneket. Mindenkinek a rokonságában van egy 90 éves láncdohányos alkoholista, aki bármelyik 20 évest kihívhatná futóversenyre és kicsattan az egészségtől. De a szájhigiénia és a szuvasodás (pláne ilyen mértékű) közti összefüggés nem vitatéma. Mint ahogy a dohányzás és a tüdőrák közti összefüggés sem.

De visszakérdezek egy korábbi válaszolónak, aki azt írta, hogy mennyire de nagyon mossa, meg fogorvos, mégis lyukasak a fogai: ha egy nap emlőtumort diagnosztizálnak nálad, amiből végül felgyógyulsz, akkor onnantól kezdve nem fogsz többet járni szűrésekre, nem fogsz mindent megtenni annak érdekében, hogy megelőzd, de legalábbis minél korábbi stádiumban fogják el, ha esetleg kiújul? Még egyszer hangsúlyozom, ha én úgy tudom, hogy vmire hajlamom van, akkor nem az a legalapvetőbb, hogy mindent megteszek annak érdekében, hogy ne alakuljon ki az adott lézió, vagy ha mégis, minél korábban el lehessen kapni és a lehető legenyhébb terápiával kezelni? Dehogynem, hiszen írtad is, hogy töméseid vannak. Nem gyökérkezelések, nem húzások, tömések. Magyarán a te példád nem is illeszthető be a kérdezővel történtekhez, mert leírás alapján neki réges régen nem csak egyszerű, felszíni töméseket kell csinálni, hanem több - mondjuk ki - szétrohadt fogat kibányászni íny alól. Saját bevallása szerint. Azért a tömés és a szét rohadt fog között vannak átmenetek, csakúgy, mint a szájhigiéniában. Igenis az a tapasztalat, hogy akinek ilyenjei vannak a szájában, annak nem megy a fogmosás. De cáfoljatok meg: várom azt a reprezentatív statisztikát, ahol le van írva, hogy a HELYES szájápolást követő egyéneknek (amiről tudjuk, hogy nem merül ki a napi 2x fogmosásban) nem jobb a fogazatuk, mint azoknak, akik életükben nem láttak fogkefét. Nem, az nem reprezentatív statisztika, hogy a szomszéd Aranka sem mossa, azt mégis ilyenek meg olyanok a fogai.


Én viszont mutatok nektek valamit:

[link]


Európai szinten nekünk magyaroknak van a legrosszabb fogazatunk. Ez 12 éves gyerekekre vonatkozik, nagyrészüknek már lezajlott a fogváltás, tehát maradófogaikra mért statisztikáról van szó. Értelemszerűen ez az érték immár nem javulhat náluk, csak stagnálhat. A cikkből 2 dologra következtethetünk: az első - amivel nektek adok igazat - a magyar ember egy genetikai hulladék. A másik - és itt jön az én igazam - valami nagyon komoly gond van a prevencióval, ha más országban mégis jóval kevesebb a szuvas fog, vagy szuvasodás miatt restaurált, esetleg elveszített fog. A szuvit pedig nem a fogorvos tette oda és az is vitathatatlan tény, hogy a legritkább esetben általános szűrés miatt keresik fel a fogászati rendelőt Magyarországon.


Lehet itt vitatkozni, meg hivatkozni a szobatársakra, meg nagymamákra, meg szomszédokra, hogy bezzeg ők. Mint ahogy tüdőrákos sem lesz minden láncdohányos ember, úgy a fogai sem fog minden, száját nem mosó embernek szétrohadni. De attól még összefüggés van! És még nem tértünk ki a másik komoly népbetegségre, a fogágybetegségre. Na ha valami objektíven mérhető az a fogágybetegséget okozó, de minden körülmények között első etiológiai tényezők között számon tartandó lepedék, vagy annak megkövesedett formája, a fogkő. Ha valaki nem hiszi el, hogy nem sikerül tisztességesen fogat mosnia, akkor jusson eszébe az, hogy kellett e már fogkövet leszedetnie. Ha fogkő van, akkor lepedék van, a lepedéket pedig egy dolog távolítja el: a mechanikai fogtisztítás. Nem a szájvíz, hanem a fogkefe és a fogkrém. De ebbe már nem megyek bele. Aki akar, hisz ennek, aki nem, az úgy járt. Továbbra sem jár kedvezmény pótlásokra annak az illetőnek, aki genetikára hivatkozva olcsóbban szeretne fogsorhoz jutni és továbbra sem könnyíti meg sem a saját, sem a fogorvos dolgát, mikor az íny alá berohadt, zselé állagú fogat kell majd kibányászni. Magával csesz ki az, aki ezt képtelen befogadni, nem a fogorvossal, ő csak örül, ha minél több fogat kell pótolnia. A ti érdeketek erre odafigyelni, nem a fogorvosé, neki teljesen mindegy, hogy ti, random emberek mivel éltek együtt a szátokban.

2018. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!