Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó minicsavar...

Fogszabályzó minicsavar tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Volt már akinek a 6-os 7-es foga közé tették be? Mennyi idő mire normálisan tudok enni? Semmi bajom vele, nem fáj önmagában, nem gyulladt, de amikor rágok rajta olyan mint amikor csontra harapsz csak ez folyamatos. Egy hete tették be, vajon mennyi idő mire normális ételt tudok enni, pl húst?!

2018. nov. 9. 09:10
 1/9 anonim válasza:

Ez teljesen egyénfüggő, de a húst, meg hasonlókat egy ideig hanyagold. Kezdd puhàbb ételekkel és fokozatosan szoktasd hozzá a fogadat az egyre keményebb ételekhez.

Én abba a hibába estem, hogy megpróbáltam csak a fél számmal enni, de ne próbálkozz ezzel, egy idő után muszáj lesz a szád másik felét is használnod :D

A kellő idő tényleg annyira változó, nekem van olyan ismerősöm aki egy hónapig nem tudott normálisan enni, de van olyan is, aki már másnap simán. (Nekem kb 2 hét volt)

Ilyen időkben a joghurtot nagyon ajánlom ;)

2018. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, mivel a sima fogszabi feltevése után egy hét volt mire tudtam enni normális ételt, azt gondoltam ezzel a csavarral is hasonlóan lesz. Kb jól is saccoltam meg, vasárnap már húst ettem. Nem úgy mint előtte, de legalább ettem. Köszi a választ :)
2018. nov. 15. 07:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, de nekem is lesz és nagyon félek tőle. Ez nagyon fáj mikor behelyezik?
2019. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem érzed. Ne félj. Tudom könnyű mondani, én is rettegtem :D Nem fáj, kapsz injekciót, semmit nem érzel belőle. Aztán vegyél be egy fájdalomcsillapítót ha már tudsz nyelni, mert nekem utána fájdogált. Az sem vészes, nem olyan fogfájásos fájdalom, inkább mint amikor az ínyed be van gyulladva.
2019. ápr. 25. 07:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi, egy kicsit megnyugtattal :D és ez a fogszabi felrakása után mennyi idővel került neked fel? És ha leveszik akkor ott osszeforr a csont meg az íny is? Vagy nem is sebesedik ki annyira mint ahogy én képzelem? :D
2019. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Feltették a fogszabit és rá egy hónap múlva már a mini csavart is betette, de nekem egy teljes fogat kellett húzni vele. Fogalmam sincs milyen, még nem szedte ki, pedig most már teljesen behúzta a négyeseimet az ötös helyére, de még a gyökerét állítja, azt mondta még kell maradjon. Azt sem tudom hogy szedik ki, gondolom érzéstelenítővel.. Nem hiszem hogy nagyon luk lenne, vagy sebes, tényleg nagyon mini... :D
2019. ápr. 26. 11:22
 7/9 A kérdező kommentje:

Az evés a kérdésből kiindulva nem ment túl jól az elején. A húsokat, a keményebbeket nehezen rágtam el, pont extra sz*r helyen van a hatosom és a hetesem között, ahol ugye rágnék :D Pikkpakk megszoktam egyébként, 2-3 hét volt kb, de ahogy múlik az idő egyre jobb lesz.

Neked hogy lesz, hova lesz, miért kell pontosan?

2019. ápr. 26. 11:24
 8/9 anonim válasza:
Bocsi az offért, leírnátok a fogszabályzó orvosotok nevét? :) Akinél én voltam, sajnos nem foglalkozik ezzel a technológiával, de azt mondta, ez megoldást jelentene az én problémámra. Előre is köszi!
2021. jún. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hu valahogy elfeledkeztem már erről a kérdésről a 3-as válaszoló vagyok, én végül megúsztam, más módszereket alkalmaztunk. :) utolso: megirom privátban, hogy hova járok kezelesre.
2021. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!