Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap húzták ki a fogamat...

Tegnap húzták ki a fogamat (jobb hátsó, alul) és nagyon nehezemre esik a nyelés, szerintem begyulladt a nyirokcsomóm. Ez normálisnak mondható?

Figyelt kérdés

a húzás óta egyszerűen magam alatt, felkerestem minden fogászati oldalt, hogy mit szabad, mit nem. Össze-vissza sírok, szörnyen félek, hogy egy óvatlan pillanatban kiesik az a kis vérrög és még nagyobb fájdalmaim lesznek. Ráadásul a fogorvosom azt mondta, hogy a mai napon már tisztíthatom a seb környékét, de a háziorvosom azt mondta, hogy semmiképp ne nyúljak hozzá, mert nagyon mély és csúnya a seb. Na most akkor ilyenkor mit kéne tennem?

Légyszi, valaki segítsen.



2018. nov. 10. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet antibiotikum kellene, hogy levigye a gyulladást, seb körül puha fogkefével óvatosan lehet mosni az ínyed. Másik oldalon egyél, ne öblögess, akkor nem esik ki a vérdugó és tejet, tejterméket 4-5 napig ne egyél.
2018. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat! Holnap délután, ha nem lesz jobb, akkor megyek vissza, ugyanis az ínyem katasztrófa: feszít,lüktet, érzem, hogy meg van dagadva, a nyirokcsomós duzzanat valószínűleg ennek tudható be. Ittam kamillateát (kellemesen meleget, nem forrót), valamit jegelgettem kívülről az ínyemet hideg tejeszacskóval, amire raktam egy ilyen régi fajta zsebkendőt, de csak rövid ideig használt. Ha esetleg valaki még tudna ehhez hozzáfűzni valamit, kérem, ne bátortalankodjon.
2018. nov. 11. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!