Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog Implantátum mennyire...

SubriJózsi kérdése:

Fog Implantátum mennyire tartós? Mennyire hasonlít az eredeti fogakra?

Figyelt kérdés

A fogaim ínybetegség következtében fellazultak, mozogni kezdtek. Fájni nem fájnak, de rágni szinte lehetetlen velük. Egyik drága de tartós megoldás ha az álkapocs csontba implantátumot ültetnek, abba csapot rögzítenek, és arra teszi fel az új fogpótlást.

Attól félek, hogy az eredeti fogaim is fellAZULTAK, akkor ezek is fel fognak.



2018. nov. 12. 02:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Jogosak a félelmeid, fogágybetegeknek a legritkább esetben helyeznek be implantátumot, pont amiatt, mert ha a fog, ami a szervezetünk sajátja is kilazul, akkor miért pont az implantátum maradna benn (nem marad)?

Ha annyira kilazultak a fogaid, hogy már csak húzni lehet, az nagyon komoly baj, viszont a fogágybetegség primer etiológiai tényezője MINDEN ESETBEN KIVÉTEL NÉLKÜL a lepedék és a fogkő. Ha van valami általános betegséged, pl cukorbetegség, akkor ez az állapot súlyosbítja a problémát, de önmagában nem elegendő a fogágybetegséghez.

Vagyis: ha vmilyen alapbetegség segített hozzá ehhez az állapothoz, az jó eséllyel kizáró tényező az implantátumhoz. Ha a szájápolással volt a probléma (Bár azzal mindenképpen gond volt, mint írtam), akkor fogsz kapni implantot, abban az esetben, ha jelentős javulást tapasztalnak e téren az orvosok.

2018. nov. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nincs egyéb betegségem, a fogaim amennyire tudtam, ápoltam (mostam őket). Nem állítom hogy mindig alaposan, és volt mikor kimaradt egy két nap. Sajnos ezek a meglazult fogak kívülről teljesen egészségesnek tűnnek, nincs fogkő, szuvasodás sem. Kettő fogamról tudom hogy én rontottam el azzal, hogy fogpiszkálót erőltettem közéjük, így a fogínyt felsértve le erőltettem a fogamról (lefeszegettem). Ott keletkezett egy erős íny visszahúzódás, és abból fakadóan lett a baj. A fel lazulás nem sorba történt, mert következő alkalommal az ellentétes oldalon történt. Pár napja pedig az egyik metszőfogam lazult meg, előjele nem volt. Fogdoki panoráma röntgent kért, hogy neme az álkapocs csontom sorvad.
2018. nov. 14. 01:28
 3/8 A kérdező kommentje:
amúgy 41 éves vagyok, és tök ciki lenne a kivehető fogsor :(
2018. nov. 14. 01:30
 4/8 A kérdező kommentje:

"MINDEN ESETBEN KIVÉTEL NÉLKÜL a lepedék és a fogkő"

Nos leírom az én esetem, hátha ide téved valaki akinek segítség lehet.

Az én esetemben semmi lepedék és fogkő nem játszott szerepet, ezt a fogorvosom is állítja, mivel felhoztam a témát neki. Ami okozza nálam, nem más mint az állkapocs csont ritkulása. Ezt genetikával magyarázta az orvos. Elmondása szerint, nem fog megállni semmiféle implantátum hosszútávon. A csontbeültetés is el van vetve, mivel nincs rá garancia, hisz az eredeti csontom is ritkul, miért maradna meg egy beültetett.

Azt is mondta, hogy tuti megcsinálnák mindenféle szuper klinikák jó pénzért, de garanciát senki nem vállalna rá. Így bele kell törődjek, hogy kivehető fogsorom lesz. Szóval, ha valakinek csontritkulás miatt lazulnak fel a fogaik, ne engedje rábeszélni magát implantátumra, hacsak nem szeretne kidobni rengeteg pénzt.

2018. nov. 22. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a bajom :( de szerencsére csak az egyik oldalon és felül a 4es csonkom után eltűnt a fél állkapcsom ahol hagytam kihúzatni az egyetemen!Ott vastagabb ahol megvannak a rossz fogaim,amit elkezdtem kezeltetni.

Megpróbálok keresni egy orvost aki csinálna csontpótlást és egy,azaz 1db implantot beültetne hogy megmarad e ?

úgy is csak arra tudok félretenni és ez is idő míg összejön.

2018. dec. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 nem mozognak a megmaradt fogaim,nincs lehúzódva az ínyem és leszedettem a fogkövet.
2018. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Józsi egy lehetőség még van.

Berzenkedek ezek a dolgok miatt,mert legszívesebben bioműanyag Peek az emberi csont keménységével egyező implantra vágyom de nagyon sok pénz gondolom,nálunk nem is elfogadott még és még a kerámia implant(160-400E/db) és titán implant is a finom menetes csak csontpótlással működik lehet hiába volna bármennyi pénz,vagy rengeteg műtét,van akinél ez nem lehetséges vagy bizonytalan. Csak az azonnali terhelhetőségű implantok maradnak ami az ilyen csontvesztéses problémás betegeknek jó,szóval nekem is elment már ez a vonat főleg a felső fogsoromnál,implantos doki megvizsgált,ráadásul a mostani rendszerek a szivacsos csontba ez meg a kemény részbe rögzül és olcsóbb is valamivel.Ez az utolsó utáni lehetőség.Sajnos ez van,nekem is megmondta egy nagyon kedves doktornő örökölt parodontózisom van.Állandó kezelések,kürettálás és pénz,pénz,pénz és ezek az erős menetesek maradnak ha félreteszel.Viszont ha nem ültetsz be semmit a kivehető mellett is fiatalon elsorvad az egész állkapcsod mert nincs igazi ingerlése a csontnak.Olyan orvost kell keríteni aki segít.

2018. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 implantatumom is van, de csak problema van vele. Kb 1 evig teljesen jo, volt utana elkezdett egni, viszketni a csavar korul az iny. Semmivel sem lehet megszuntetni, legszivesebben eltavolitatnam, de az nagyon bonyolult.
2019. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!