Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csoki általi fogfájással mit...

Csoki általi fogfájással mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden fogam meg van, fehérek, egészségesek, egyetlen egy fogam van tömve (6 évesen)soha életembe nem fájt, el sem tudtam képzelni mi az a fogfájás. 1 éve gyökérkezelve lett emiatt (19 évesen) és a fogorvosom szerint jó a tömés, kihúzni feleslegesnek tartja. Ha nem eszek, nem isom semmit, beáll a sorba, de amikor csokit eszem, érzékennyé válik. Mielőtt bárki próbálna rávenni, amúgy is vékony vagyok, meg amúgy is imádom a csokit. Ráadásul nem is azon az oldalon rágok. Miért érzékeny?

Hozzá teszem, hogy a természetgyógyászom szerint lelki ok áll a háttérben, ami pedi az, hogy fáj a fogam valamire :D Azt monduk elhiszem, fáj a fogam jó kocsira, házra..dehát tudom hogy majd idővel tehát ráérek és felesleges ezen rágódnom.

Meg egyébként is, nem állandóan fáj, csak ha CSOKIT eszek. Esetleg bárkinek akinek fájt már a foga valamitől (abbahagyás nélkül) hogyan múlt el másképp?



#fog #fogfájás #csokievészet #gyökérkezelt fog.
2018. nov. 12. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Csontfog hat évesen betömve? Természetgyógyász? Mese habbal...
2018. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát mondjuk kezdetnek természetgyógyász helyett fogásszal konzultálnék. Csináljon röntgent meg egyéb tudományos hókuszpókuszt, amitől kiderülhet, miért fáj.
2018. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező a természetgyógyászod szokás szerint idióta, mint általában szoktak lenni.


Ha csokoládé fogyasztás esetén fáj a fogad az azt jelenti, hogy valahol szuvasodás van rajta, ezt te saját magadnak nem feltétlenül látod, el kell menni fogorvoshoz. Egyébként a sérült fogba cukor jut be, megemeli az ozmotikus nyomást és ez okozza a fájdalmat.

2018. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Azt írod, hogy csak a csokoládétól fáj. Próbálj cukorkát, rágni rajta, hideg vizet ráengedni, megkocogtatni - ekkor is fájni fog, csak ezt még nem tapasztaltad.

Az a véleményem, amit fentebb is írtak: szuvasodott a fogad. Menj vele fogorvoshoz, most még időben van.

2018. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyökérkezelt fog kopogtatáson kívül más ingerre nem reagál. Ugyanis nincs benne ideg, amivel érezni tudsz... az a fogad biztosan nem fáj édesre.
2018. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A fenti válaszom a kérdező fájós fogával kapcsolatos volt. A gyökérkezelt fog tényleg nem fáj, de csokoládéra sem reagál!
2018. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom még egyszer, a fogorvosom szerint jó a tömés, ki van gyökérkezelve, ő már nem tud vele mit kezdeni. Az hogy jó a tömés, röntgen alapján döntötte el, nem kitalálta. Ő a legjobb fogorvos a városban.

Hidegre nem fáj, mindent kizártam a csokin kívül..Csak a CSOKIRA fáj, eldönthetem én mitől fáj? Mert mondjuk én érzem és nem ti.

A természetgyógyász pedig nem kamu jósnő, hanem orvos!! És tisztában vagyok vele miféle problémáim vannak, ami fájdalmat generál egy *annak semmi oka nincs fájni* fognál.

2018. nov. 13. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk ne egyél csokit. Problem solved.



Amúgy meg ha mások írnak választ a kérdésedre, de egyik sem tetszik mert olyan marha okos a természetgyógyászod, meg te is, a fogorvosod meg a legjobb a városban, minek jössz fel gyakorira egy ilyen kérdést feltenni?

2018. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező a természetgyógyászat nem több jól tálalt kuruzslásnál. És a természetgyógyász NEM orvos, az más kérdés, hogy néhány orvos is foglalkozik természetgyógyászattal.

A fogadat pedig nézesd meg másik fogorvossal is!

2018. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Talán azért jövök ide, mert olyanokra vagyok kíváncsi, akik voltak már így mint én. Mondtam, hogy fogok enni csokit, egy fogfájás miatt nem mondok le róla..de valóban az lenne a megoldás, akkor tényleg soha se fájna többé, de nem akar kiesni amikor fáj, szóval elviselem azt a kis szúrkálást. Nem tudok másik fogorvoshoz mrnni, csak a körzetembe.
2018. nov. 14. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!