Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miert minosithetlen es alja...

Miert minosithetlen es alja szinvonalu a legtobb iskolai fogaszat?

Figyelt kérdés
Nalunk kisvarosban pl nincsenek szavak a minosegere. Olyan gyenge.
2018. nov. 12. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg mennyit keres egy iskolafogorvos és egy magán fogorvos. Itt a kulcs. Miért rosszabb egy 20 éves Lada mint egy új BMW?
2018. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De attol meg nem kellene egy tomesnek is fajnia az ilyeneknel. Nem is mentem utana hozzajuk. Csak most hogy mar maganhoz jarok latom mekkora kulonbseg volt es hogy igazabol semmi haszna nem volt a sulival eljarni hogy a tukorrel atnezze a szajakat.
2018. nov. 12. 22:27
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Mit értesz az alatt, hogy a legtöbb? Végig próbáltad az ország összes iskolafogászatát, vagy az alapján döntöttél így, hogy nálatok ilyen? Nálunk például semmi probléma nincs az iskolafogászattal.
2018. nov. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek, én is iskolafogászat után jutottam el magánhoz, és láss csodát nem is éreztem a tömést... Ami miatt voszint mérges vagyok, hogy fogszabályozó kellett volna, csak ezt a körzeti fogorvos cs*szett mondani amikor annyi idős voltam :(

Azóta már szájsebészeti műtétem is volt, és nem meglepő, hogy inkább kifizettem érte amit csak kérnek, csak ne kelljen a körzeti fogorvos közelébe se menjek :DD

2018. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Ők is feltehetnék a kérdést, hogy miért ilyen minősíthetelen a legtöbb diák ún. szájhigiéniája, hogy annyi sütnivalójuk sincs, hogy legalább a fogorvos előtt megmossák, persze jönnek a kifogások, hogy “nem tudták, meg “nem volt idejük”, csak van különbség egy rendszeresen rendben tartott száj egyszeri nem tisztítása és a pudvás sz*r között, és sajnos az utóbbi a jellemző.

Nem beszélve arról, hogy az a 15-16 éves gyerek értelmi fogyatékosságban szenved e a szüleivel egyetemben és emiatt nem veszik észre, hogy az a nyomorult nem tudja a száját sem becsukni, annyira kiállnak a fogai és ettől van olyan debil bamba pofája, vagy csak tényleg ennyire nem veszik észre, hogy milyen ortopéd feje van? Persze ha az nem tűnik fel egy szülőnek, hogy a kölke bűzlik a sz*rtól, mert nincs is fogkeféje, akkor nyilván nem azt várja az ember, hogy az majd feltűnik, hogy össze vissza harap.

Nálunk kisvárosban nincsenek szavak a gyerekek és szüleik hanyagságára, igénytelenségére, de követelni, meg a fogorvosra mutogatni, hogy “a jó fogamat húzta ki” , mindez egy olyan szájból, ahol nincs egy jó fog sem, na az megy,

2018. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

En mindig elmentem a korzetihez de a maganorvosnal derult ki hogy egy tomest es gyokertomest sem birt igenyesen megcsinalni. Most meg fizethetek uj tomesekre meg implantatumokra.

Vagy van esszeru magyarazat arra miert rovid a gyokertomes minden ilyen fogban? Biztos sporoltak rajta meg a tomoanyagon is mert az is rossz volt ahogy a tomes elkeszult.

2018. nov. 13. 15:00
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

1. Először is meg kéne nézni hogy azon a haszontalan szűrővizsgálaton mikor vették elsőnek észre a szuvasodást azokon a gyökérkezelt fogakon. Annak tényleg nincs sok értelme hogy felírnak egy szuvas fogat, aztán 5-10 év múlva megjelensz hogy fáj és gyökérkezelni kellene. Közben persze a szuvasodások száma szaporodik, a szájhigiénia pedig egyre romlik.

2. Szuvas, lepedékes fogakra egy orvos se fog fogszabályzót rakni. A kártyavárra nem lehet építkezni (vagyis brackettet ragasztani). Persze magánban ez nem jelent gondot, ott a lényeg sokszor azon van, hogy minél előbb implantálhassák a meglévő fogakat.

3. 14 év alattiak közül nagyjából 2000-ből 1 az aki tényleg nem tehet arról hogy tömni/gyökérkezelni kell a fogát (baleset/fejlődési rendellenesség), az összes többi mind maga tehet róla. Egy 14 éves gyereknek a legidősebb foga 8 éves (6-osok), a legfiatalabbak (7-esek) pedig alig 1-2 éve vannak a szájában. Tekintve hogy minimum 60 éves korig meg is kéne maradniuk, az a 1-8 év iszonyat rövid idő ahhoz hogy a gyökeréig rohadjon el a fog.

4. Próbáltál már egy 6-10 éves gyerkőcnek maradófogát tömni vagy gyökérkezelni (itt az épp szájban lévő leghátsó fogakról van szó)? Vagy ne adj isten szurit adni a szájába miközben épp fáj a foga, hisztiroham közepén van és rángatja a fejét? A másik hogy ilyen korban egy hatos fogon dolgozni olyan mint egy bölcsességfogat tömni/gyökérkezelni. Vagyis egyszerűen nem lehet eléggé hozzáférni az eszközökkel annyira hátul van és olyan kicsi a hely. Főleg ha gyökérkezelni is kell: 25mm-es gyökértűvel merőlegesen beférni úgy hogy csak alig 3cm-re tudja nyitni a gyerek a száját. Aztán közben látni is kéne és nyálmentes területen kell dolgozni. Még a kisröntgen is problémás, amivel ellenőrizni lehetne a kész gyökértömést, mivel nincs elég hely a filmnek a szájban, ahhoz hogy a gyökércsúcs látszódjon. Felnőttnél egy szimplán szuvas bölcsességfog már elég ok arra hogy inkább kihúzzák, mert úgysem lehet rá tökéletes, nyálmentesen behelyezett tömést rakni.

5. Nagy nehezen sikerült berakni azt a tömést a gyerek szájába - szerinted fog ezután változtatni a fogmosási szokásain? Mert ha ugyanúgy otthagyja a lepedéket, amitől eredetileg elszuvasodott, akkor a tömés szélén törvényszerűen újra el fog szuvasodni a fog. Erről meg aztán nem a fogorvos tehet.

Hogy jól mosol-e fogat egy plakkfestő tablettával egyszerűen ki lehet deríteni: fogat mosol, elrágod a tablettát, körbenyalod a fogaidat és megnézed a tükörben. Ahol elszínezte a fogaidat, ott nem jártál a fogkefével.

2018. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem volt gyerekszobád?
2018. nov. 14. 00:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nagyob úg néz ki nem volt neki :DD


Azért ilyen mértékben ne általánsoítsunk. Kisgyerekként is nagyon jól viseltem, ha bármilyen orvos vizsgál/matat valamit rajtam. A szüleim mindig ellenőrizték, higy megmostam-e rendesen a fogam.

Amikor egyszer tömni kellett, akkor még nem is fájt a fog, csak amikor furta akkor haltam meg kb, de nem is panaszkodtam.

Aztán amikor másodszor tömték magánrendelőben, akkor nem is fájt. Hmm, vajon ez hogy lehet? Vajon ENNEK mi lehet az oka? A hozzá nem értés? A figyelem hiánya?

A fogszabályozásról pedig annyit, hogy SOHA nem mondta a körzeti fogorvos, akihez évente jártam (sőt még az iskolafogászat keretein túl is mentem ellenőrzésre) viszont magánrendelésen nem egyszer mondták már, még a szájsebész is mondta.

2018. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A vehemens ,rosszindulatú válaszoló gondolom fogorvos/asszisztens . Van igazság abban amit ír (rengeteg gyerek elhanyagolja a fogait, de ez elsősorban a szülők felelőssége ,főleg amikor 6-10 éves gyerekeket emleget) de nem kellene elfelejteni,hogy te belőlük élsz . Te vagy értük,és ebből van pénzed,így is kéne a munkádat végezni,mondom ezt úgy,hogy nem keveset dolgoztam egészségügyben ,és nagyon kevés pénzt kerestem.

Számomra egyáltalán nem kifogás egy orvos trehány ,hanyag munkájára az,hogy nem fizetik meg . Ez a gusztustalan lenéző stílus meg kritikán aluli és minősíthetetlen amikor egy eü. dolgozó így nyilatkozik a betegeiről ( akik mellesleg nem kevés pénzt fizetnek azért ,hogy te ellásd őket,legyen akár tb alapon ,akár magánrendelőben).

Én szégyenlem magam helyetted ,meg még sok száz/ezer kollégád helyett,akik így viselkednek emberekkel. Ez a rákfenéje a magyar eü-nek,nem a kevés pénz,hanem az embertelen hozzáállás.

<---és itt meg is válaszoltam a kérdést is! És kérdező,az iskolai fogászaton valószínűleg (és itt tisztelet a kivételnek) olyan orvos dolgozik,aki piaci helyzetben nem lenne versenyképes ,biztos keveset is keres ,nem erőlteti meg magát,tojik rá.

2018. nov. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!