Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás, ív a szájpadlás...

Fogszabályzás, ív a szájpadláson, miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma tették fel a fogszabályzómat, és felül keresztülmegy a szájpadlásomon egy vékony fém ív amit a két 6-osom fog közre...nagyon kellemetlen, és őszintén azt se tudom mi ez, mert kb semmi se magyaráztak el...nagyon zavar nyelésnél, meg beszédnél is. A kérdésem hogy mi ez? Mit használ?

2018. nov. 14. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy transpalatinalis ív. A felső fogívedet tágítja tulajdonképpen.
2018. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És megszokható? Mert nagyon vagja a nyelvem nyeleskor, sebes az egesz...
2018. nov. 15. 18:57
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nekem november 15-én került fel az állandó fogszabályzó alul-felül és szájpadívet is kaptam. Azóta állandó jelleggel erről próbálok véleményeket/tapasztalatokat olvasni az interneten. Engem is nagyon zavar mind nyelésnél, mind beszédnél, puhább ételeket 1-2 napja kezdtem el óvatosan rágcsálni, eddig csak híg ételeket tudtam miatta enni. A nyelvem borzasztóan fáj tőle, bár ez hol jobb, hol rosszabb, egyik nap iszonyatosan fáj és alig tudok nyelni is, másik nap meg nem érzek semmit mert nem fáj. Ráadásul van a nyelvemen egy 3-4 milliméter mély repedés is ugyanis "megvágta" a szájpadív, és erről próbálok olvasni, hogy ez normális-e, ugyanis eléggé aggódok, nehogy ennél jobban bevágja, és véletlen ne gyógyuljon be, el se tudom képzelni néhány hónap viselés után mennyire fogja bevágni a nyelvem, ha másfél hét alatt okozott 3-4 milit.
2018. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!