Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy működik a fogorvos...

Hogy működik a fogorvos és/vagy szájsebészet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most költöztem fel Pestre, de nem vagyok még bejelentve, viszont szeretnék elmenni fogorvoshoz/szájsebészetre. Eddig csak vidéken voltam, és ott is csak fiatalként, nem tudom, ez a felnőtt világban hogy működik. Minden esetben fizetős? Mindenhová kötelező előre bejelentkezni? Fogadnak-e egyáltalán vidéki lakcímmel? Köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 14. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
ha jót akarsz magadnak magán orvoshoz mész. ott mindegy, hogy hol laksz van-e TB-d.. itt is be kell jelentkezni de 1-2 héten belül tuti fogadnak. éjjel nappali szájsebészet is van fizetős, ott csak be kell menned és ellátnak jó pár tízezer ft ellenében :D
2018. nov. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Csak abban a körzetben jár ingyenes ellátás, amelyikben állandó vagy legalább ideiglenes lakcímed van. Emellett arra is figyelni kell, hogy melyik orvoshoz vagy beosztva!

Egyik a másik betegét már elvből sem kezeli.

Ezek alól kivétel ha sürgősségi a dolog és akkor ugyanúgy ingyenes. Azonban sima fogfájás, stb. nem számít sürgősséginek sem az esztétikai beavatkozások.


Ingyenes ellátás csak alap dolgokra terjed ki.

Fogtömés, gyökérkezelés, foghúzás, stb.

Ezeken felül minden fizetős. Szóval ha letörik a fogad, akkor vagy kihúzza vagy úgy hagyja, ha nem fizetsz.


Nem kell bejelentkezni előre, odamész.. de max megkérdezed a kartonozóba és ők azonnal segítenek.

Szépen leülsz és vársz... majd jön ki az asszisztens és hívja be a betegeket.

Néha rá is kérdez, hogy ki vár oda vagy mi a baj.

De ha kijön, akkor te is tudsz kérdezni tőle.


Jah és az ellátás az orvosfüggő.

Gyors dolgokhoz sokan azonnal neki kezdenek. (Pl.: fájó és menthetetlen fog, tömés)

Gyökérkezelésre már időpontot adnak.

2018. nov. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nálunk a letörés miatt sem kell fizetni, sem a felépítés miatt. Magánban mindenért kell fizetni, már csak a megjelenésésrt is. Legtöbb doki már magánban is rendel, meg TB alapon is, szóval mindegy melyik rendelésére mész.
2018. nov. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked Pesten még nem jelentkezel át mindenért fizetned kell. Csak a lakcímhez tartozó fogorvosnál és szájsebésznél nem kell.
2018. nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez így van.
2018. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A budapesti 0-24-es ügyeletet és sürgősségi ellátást a Szentkirályi utca 40 alatt található klinika viszi. Az ügyeleti és sürgősségi ellátás persze nem azt jelenti hogy bemész, és egy héten belül leszedik a fogkövedet, kapsz 8 új tömést, kiműtik a bölcsességfogadat és kapsz egy hídon elhorgonyzott kivehető fogpótlást. Hanem ha pl. úgy fáj a fogad hogy majd megőrülsz, azzal fognak mit kezdeni.


Vagy B megoldásként mehetsz magánrendelőbe is persze.

2018. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hátha tudok én is segíteni kicsit. Nekem ugyanez volt a problémám, felhívtam a 11. kerületi Szent Kristóf rendelőt, hogy nincs még ide lakcímem, de megőrülök a fogamtól, az átjelentkezés folyamatban van. A hölgy azt mondta a telefonban, hogy 1x mindenkit ellátnak területtől függetlenül, de utána nem.


Szerencsére azonnal lett lakcímkártyám, mert nyitva volt az okmányiroda, így már azzal mentem, de egyszer anélkül is mehetsz. Az ügyeletre nem kell bejelentkezni, minden nap 8-ig van. Érdeklődj ott, ami majd neked lesz területileg illetékes, szerintem ott is ellátnak 1x.

2018. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magánrendelős megjegyzésekhez meg csak annyit fűznék hozzá, hogy nagyon sokan (köztük én sem) nem tudják megfizetni az 50-60ezer forintos gyökérkezelést, egyszerűen ez a fél fizetésem majdnem, fogalmam sincs, hogy ki hogy tudja megengedni magának. :(
2018. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!