Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nektek is volt mar hasonlo?

Nektek is volt mar hasonlo?

Figyelt kérdés
Par hete begyulladt az inyem egy gyokerkezelt fog alatt. Eleg nagy volt mar, feszult, de nem fajt sem a fogam sem az inyem . Steril korulmenyek kozott kiszurtam kinyomkodtam belole a gyulladast , fertotlenitettem stb, es most par napja nem is volt vele gond, leapadt. Vajon mitol gyulladhatott be? Es miert nem fajt?

2018. nov. 17. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Az ínygyulladás, fogágybetegség az esetek legnagyobb részében teljesen fájdalommentes, ezért nem is szokták észrevenni az emberek, csak mikor már mozognak a fogaik.

2. Sok mindentől lehetett. Lehet összefüggés a gyökérkezelt fogaddal és kialakulhatott attól teljesen függetlenül is. Lehet a probléma teljesen lokalizált, vagy generalizált, csak akut fellángolással egy bizonyos helyen, ahol most te észrevetted. Állhat a háttérben akár vmilyen trauma is, pl evés közben vmi beszorulhatott és az okozott gyulladást. Millió és egy ok, itt mi csak találgatni tudunk. Azért nem ártana fogorvoshoz menni, hogy ha valami komolyabb gond van, az időben kiderüljön. Egy fogágybetegség, még ha csak lokalizáltan egy fog érintett vele soha nem visszafordítható, csak megállítható. Ha ilyesmi lenne a háttérben, akkor jó lenne azelőtt elkapni, minthogy egy reggel almába harapva ott hagyod a fogad, aztán vakarod a fejed, hogy mi is történt. De ha nem is ez áll a háttérben, vmi okozta, amit jó lenne megfejteni, vagy legalább megállapítani, hogy maga a gyulladás és/vagy az azt kiváltó ok eltűnt e.

2018. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!