Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ínygyulladá...

Gyökérkezelés után ínygyulladás. Van ilyen? Mit tud neki tenni a fogorvos?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot ad

Öblögess addig corsodyllal!

2018. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sima ínygyulladásra nem adnak antibiotikumot. Aki nem ért a témához, az legyen kedves és tartsa meg a félrevezető elmélkedéseit.

Kérdező: például az ínygyulladást kiváltó tényezőt megszűnteti. Ez sok minden lehet, állhat összefüggésben a gyökérkezelt fogaddal, de kialakulhatott attól teljesen függetlenül. Tisztísd alaposan a területet (nem kell megijedni, ha vérzik), Corsodyl helyett pedig inkább a Curasept ADS 212-t ajánlom. Ugyanaz a hatóanyag, csak nem színezi el a fogakat. A fogorvos meg majd kitisztítja az ínyed, emiatt ne aggódj.

2018. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 mindig kaptam eddig antibiotikumot, bár eddigi 40 évem alatt erre 3 alkalommal vilt szükség, a cirsodyl meg nem színezi el a fogakat
2018. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hármas! De, elszínezi hosszú távú használat esetén, ezért találták ki a Curasept ADS-t, aminek jelentése anti discoloration system.

Hogy te mire kaptál antibiotikumot és mire nem, azt én nem tudom megmondani, de sima ínygyulladásra nem adnak, aki így tesz, az hibázik, mert a gyulladást kiváltó etiológiai tényezőt, vagy tényezőket kell eliminálni, ami akkor is ott lesz, ha valaki végig szed egy Augmentint. Persze kérdés, hogy az ínygyulladás alatt ugyanazt értjük e, az létező dolog, hogy az emberek úgy használnak kifejezéseket, hogy azt sem tudják, mit jelent. Mert pl ha nálad ez egy parodontális tályog volt valójában, akkor igen, lehetett létjogosultsága az antibiotikumnak (ha bár ott sem kötelező), viszont a tályog nem egyenlő az ínygyulladással. Ínygyulladása a lakosság 80-85%-ának van, nagyon általános, nagyon hétköznapi. Érdekes is lenne, ha egy átlagos fogászati rendelésen megjelent páciensek több, mint 80 %-ának isntant írnák fel az antibiotikumot... tehát neked vagy nem ínygyulladásod volt, vagy az orvosod indokolatlanul terhelte a szervezeted gyógyszerrel.

2018. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!