Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eltűnt a fogzománcom?

Eltűnt a fogzománcom?

Figyelt kérdés
Interneten utánna néztem fogfehérítési praktikáknak és félre értelmeztem, mivel az volt írva ,hogy a szódabikarbónát citrommal fülpiszkáló segítségével kell bekenni a fogakat és én az egészet alufóliába csomagolva rajta hagytam 20 percig , eközben sokat fojt a nyálam és közben elég kellemetlen érzés volt. Miután levettem az egészet kimostam a számat és fogat mostan és több helyen is nagyon érzékeny volt a fogam valamint száraz nem éreztem rajta semmit tükör sima lett. Azért aggódom, hogy ezzel milyen károsodást okoztam a fogaimnak és ,hogy mit tudok ez esetben tenni
2018. nov. 19. 00:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell ezeket a praktikákat használni, menj el egy fogorvoshoz ha fehéríteni szeretnéd, vagy legalább kérdezz meg valakit, mert a szódabikarbóna és a citromlé nem fogja fehéríteni a fagaidat!

Nyilván nem tett jót a citromsav a zománcodnak, még ha egy része reagált is a szódabikarbónával, valószínű azért savas behatás érte 20 percig. Amúgy ezt hívják eróziónak, nézz utána nyugodtan. És menj el fogorvoshoz.

2018. nov. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a hülyeség fájna...
2018. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!