Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogamból kb 2 hónapja...

Letört a fogamból kb 2 hónapja egy kis darabka, kb a fog negyede. Mire számítsak a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Alsó fogsoron, elölről a 2. rágófogam (bocsánat ha nem így hívják, nem értek hozzá) egy része letört. Amikor letört nem fájt, de kikezdte a nyelvemet mert éles volt. Azóta már tompult az éles része, kicsit tágult is. A törés 2 fogam közt található, ínyig le van törve. Kb 1-2 mm széles a törés, a törés pillanata nem fájt. Az utóbbi időben enyhe, alig érezhető fájdalom volt jelen, valahányszor azon az oldalon rágtam. Érzékeny lett a hidegre és melegre is. Az lenne a kérdésem, hogy a fogorvos ilyen esetben mit tud csinálni a fogammal? Nagyon félek magától az injekciótól is, főleg a fogorvostól. Nagyon el kéne mennem fogorvoshoz, de tudnom kell mire számítsak. Volt valakinek hasonló esete?

18/N



2018. nov. 24. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ad injekciót, utána már nem érzel semmit, betömi a kis lyukat. Jobban jársz, ha addig mész el, amíg nem fáj veszettül, mert addig még meg lehet menteni.
2018. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, igyekszek mihamarabb elmenni a fogorvoshoz és időpontot kérni:) , az érzéstelenítő mennyire fáj ha félek a tűktől, illetve kicsi a fájdalomtűrésem? :(
2018. nov. 24. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Megoldotta injekcio nelkül, kicsit leszedett belőle nem fájt csak olyan kellemetlen érzés volt utána fehér anyagból visszaformázta a fogamat semmi extra nem kell félni el kell menni es megcsináltatni :-)
2018. nov. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon megnyugtatott a válaszával, mihamarabb felkeresem a fogorvost:)
2018. nov. 24. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem implantátumhoz egyszerre 3-at húztak ki hátul mégis túléltem és nem fájt :D szóval ettől ne félj...bár én a körzeti orvosokban már nem tudok megbízni.
2018. nov. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, amit írtál, akkor az ötösről van szó.(második kisörlő).Mindenképp menj el a fog orvoshoz, mert idővel elkezd szuvasodni és azt sokkal rosszabb lesz helyrehozni.Semmi extrát nem érzel érzéstelenítő beadásánál.Legalábbis az én orvosomnál.Nála úgy megy,hogy beszúr, közben masszírozza az ínyt a tükörrel és nyomja be a lidokaint. A törött részt lekezeli, majd visszaépíti a fogat fényre kötő kompozit anyaggal.
2018. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!