Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lyukas fogam ami be...

Van egy lyukas fogam ami be van gyulladva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy lyukasfogam amit gyökérkezeltek és annyira fájt maga a folyamat, hogy másodjára nem mertem visszamenni mert féltem hogy újra gyökérkezelik, azt pedig nem bírtam volna ki. Pedig kaptam érzéstelenítőt, de mindenhol elzsibbadt, csak a fogam nem. De nem fájt aztán már, tehát biztos minden ideg ki lett ölve belőle, és végleges fogtömést kaptam volna.

De ez még pár hónapja volt. Igen, tudom hogy nagy hülye voltam, hogy nem mentem vissza a fogorvoshoz.

Most viszont valami iszonyatos módon begyulladt a fogam, nagyon szúr és a szememig, van mikor az agyamig fenyilall néha a fájdalom.

Van itthon fogínygyulladásra való gyógyszer (valamilyen folyadék amit 1-2 percig rajta tartok és elzsibbasztja) de sajnos ez is csak ideig-óráig használ.

Szeretném valahogy levinni a gyulladást a fogamról hogy ha elmegyek fogorvoshoz ne fájjon mert akkor agyonkínoznak (tudom erre hamarabb kellett volna gondolnom), de ha lemenne a gyulladás és érzéketlen lenne akkor valószínűleg egy kicsit fúrnának rajta, aztán végleges tömést kapnék.

Ameddig fáj nem merek vele elmenni.

Tudtok módszert amivel pár nap alatt esetleg teljesen lemenne a gyulladás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

19/L


2018. nov. 25. 03:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fog lemenni, menj el fogorvoshoz.
2018. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia! sajnos én is így jártam :( másodjára ugy belobbant, hogy egy hét jegelés, cataflam, baromira erős házi gyógyszertár bevétele után visszamentem, mert napok óta sírtam és nem aludtam... megröntgenezték, és a gyulladás akkora volt, hogy átment a csontomba is.. bedagadt a fél fejem.. kaptam 1 heti nagyon erős antibiotikumot, jövőhéten pedig már ki kell húzni.


kérlek amint lehet menj vissza, hátha nem késő még. Fog magától nem gyógyul be, bőrömön tapasztaltam. Ha a fájdalom megszűnik, akkor csak elhal az ideg, de a gyulladás ottvan.. hajhullás, góc, szívbetegség is lehet belőle. kérj meg valakit, hogy kísérjen el, ha nagyon félsz.


nem fognak kínozni, ha gyulladásban van, te is kapsz előtte antibiotikumot, én már aznap tudtam aludni végre! nem is nyúltak hozzá! nem kínoznak, ne aggódj! jövőhéten pedig már úgy fogják eltávolítani, hogy hatni fog az érzéstelenítő - gyulladt fogágynál nem hat!

2018. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!