Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szuvas gyökérkezelt fog...

Szuvas gyökérkezelt fog hogyan fájhat?

Figyelt kérdés

10 éve gyökérkezelték ezt a jobb felső rágófogam.

Ellentétes bal oldalon most épp folyamatban van egy másik gyökérkezelés. Említette a doki mikor nézte át a fogaim, hogy jobb oldalon ebben a fogban szuvasodás van, hogy ne legyen belőle gond azt is meg kell csinálni de nyilván a panaszos másikkal kezdett (ez még most is folyamatban van).

NEm elég, hogy ez eleve egy problémás kezelés, most a 10 éve (!) gyökérkezelt fog amire mondta hogy szuvas tegnap este fájni kezdett. Teljesen kiakadtam, már nem bírok elviselni ennyi fájdalmat mindenütt :(


Pénteken megyek vissza hozzá szólok mindenképp, hogy most már ez is fáj... de vajon miért? Ha gyökérkezelt értem, hogy szuvasodhat de miért fáj?



2018. nov. 26. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer azt mondta a régi fogorvosom, hogy nem mindig sikerül tökéletesen a gyökérkezelés.

Vagy máshonnan sugárzik oda...

Vagy talán visszanőhetnek az idegek? Ezt nem tudom.

Szedj addig Cataflam-V-t, (vény köteles) ez csökkenti a gyulladást is, de fogfájásra a legjobb! Kevés vízben kell feloldani, hamar hat.

2018. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi ilyen gyógyszerem pont van a mostani kezelés miatt kaptam.


Hogy nem sikerült volna nem hinném, mert 10 éve tünetmentes.

Reménykedem, hogy máshonnan sugárzik, de nagyon el vagyok keseredve :(

2018. nov. 26. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is fájdult már meg gyökérkezelt fog. Tényleg van ilyen, hogy nem irtják ki rendesen, vagy lehet, olyan a fogunk, hogy nem is lehet.
2018. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor a szuvasodás az már nem fájhat benne?
2018. nov. 26. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül magától a nem létező fogidegtől származik a fájdalom, hanem esetleg a környező fogínyből vagy állcsontból. Ha az ellentétes oldalon folyik beavatkozás, akkor még kisugárzó fájdalom is lehet, hiszen a szimmetrikusan lefutó idegek végső soron ugyanabból az agyi területből kapják az ingereket.
2018. nov. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Az íny rész fájt/fáj mint kiderült mert azt is elérte a szuvasodás :(

2018. dec. 1. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!