Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kötelező elmennem az iskolai...

Kötelező elmennem az iskolai fogászatra?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy az ottani orvossal elég rossz a viszonyom, ordítós típus. Holnap első két órán megyünk. Viszont 11-es vagyok, és gyakorlatom is lesz. Ha anyu felhívja a tanárt hogy “Van más orvosa akkor is kötelező-e ott lennem?” Akkor kérhetek valamiféle papírt róla? Sajnos nincs más orvosom, de elmúltam 18, és így gondoltam hogy bárkihez járhatok már. Mivel gyakorlati nap, nem kell táppénzes papír ha csak 1-2 óráról hiányzom? Ilyenkor mit tegyek? Megúszhatom? Hiányozni nem hiányozhatok egész nap.

2018. nov. 26. 10:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Rosszúl írtam, mármint ha azt mondanánk hogy más orvosom van, akkor a tanárom (osztályfőnök) kérhet róla valami kézzelfogható bizonyítékot? Ha anyu felhívja hogy nem tudnék menni mert máshoz járok, de 3.órától már ott lennék, akkor a tanár ezt elfogadja vagy nem?
2018. nov. 26. 10:28
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Kötelező menni de nem csinálhat semmit a fogaiddal ha te nem akarod.

Akkor se ha iskola keretein belül mész és akkor se ha 50 éves felnőttként mész oda.

2018. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nálunk régen kellett igazolás arról, hogy a sajátodhoz mész.
2018. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy ha nem csinál semmit csak körbenéz a szádba az nem túlélhető?
2018. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk pl nem fogadták el, ha utólag valaki vitte az igazolást, hogy elment fogászatra. Egyébként pl ajánlom a fogport, ua a funkciója mint a fogkrémnek, nagyon jól tisztít, fogkövet leszed. Meg amúgy ha valami nem jó a szádban, akkor csináltasd meg minél hamarabb, mert akkor tudja fertőzni a többi fogadat, ha valami nem jó ott. Ha meg egészségesek a fogaid , főleg nincs mitől tartanod.
2018. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
*meg, ordított veled máskor is, de még mindig itt vagy és élsz; viszont tényleg tartsd rendben szépen a fogaidat; önmagad miatt is, meg egy potenciális párkapcsolatot is tisztelj már meg ezzel. :)
2018. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem gyerekkoromban szétcseszték iskolafogàszaton az összes fogam. Amikor iskolàs lesz a gyerekem, vagy aznap nem megy suliba és/vagy îràsba adom, hogy senki nem nyúlhat a fogàhoz. Valamint az ofőnek is elmondom, hogy eltöröm az ő és a kontàr doki kezét is, ha bàrki hozzànyúl. Nekem laza 800.000ft volt rendbetenni felnőttkoromban. Van magàndokink, rajta kîvül senki nem nyúlhat hozzà, îgy indokolatlannak érzem azt is, hogy nézegesse. Minek? Mi visszük, ha gond van majd a dokink szól.
2018. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabad ember vagy ezt jól jegyezd meg! A rendelöbe csak iskola időben kell menni. Azon kívül nem kötelező! De be az orvoshoz nem kötelezhet hogy beülj a székbe!Ne is tedd ha nem akarod!
2018. nov. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 16 éves kor felett nem kellett már részt venni az iskolafogászati szűréseken.
2018. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem az osztályfönökkel, azt mondta ez annyiból rossz hogy nem jöttem, hogy most 2 órát igazolni kell... anyu már igazolta. Nem lett problémám. Nem a fogászattól félek, hanem ettől az orvostól. Máskor ha rendesen megcsinálak (nem csak vizsgálat volt) simán bementem semmiféle félelem nem volt. Ez az orvos már a fogamat is kihúzta hátul. Nagyon rossz élményeim vannak róla, más tanárok is mondták hogy csak a pénzre megy, majdnem mindenkinek fogszabályzót ír fel (olyanoknak is akiknek nincs nagy szüksége rá.) A viselkedése meg borzalmas. Igen túl élem, de nagyon nem szeretek olyan helyre menni ahol ennyire stresszesen érzem magam hiába 2 óra. Meg őszintén ha el lehet kerülni, meg lehet oldani...csak élek a lehetőséggel. Mindegy a lényeg hogy meg van oldva. Köszönöm a válaszotokat.
2018. nov. 29. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!