Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bele fogok őrülni, létezik,...

Bele fogok őrülni, létezik, hogy ÁLLANDÓAN fájjon valamelyik fogam?

Figyelt kérdés

Márciusban kezdődött egy alsó foggal.. nagy nehezen gyökérkezelték 2 hónapig tartott! Koronát is kellett rá készíttetni.


Pár hétig rendben mentek a dolgok aztán begyulladt az ínyem ezzel is jártam hetekig orvoshoz ahol észrevették hogy az egyik tömésem nem illeszkedik tökéletesen ez irritálhatja az ínyem. Újratömték oké... pár hét múlva ez a fogam begyulladt az orvos nem akarta gyökérkezelni mondván nem volt nagy lyuk. 3 hétig húztam a fájdalommal a végén már aludni sem tudtam míg egy másik doki hajlandó volt felnyitni addigra totál gyulladt volt az egész. Jelenleg is kezeli még nem tudta gyökértömni.


Erre tegnap!!! A másik oldalon!!! Egy gyökérkezelt fogam megfájdult! Ilyen nincs! :( Több százezer Ft-om ment el fogorvosokra és folyamatosan fájdalmaim vannak valahol!


Napi rutinom: reggel és este fogmosás, fogselyemmel, este szájvízzel.

Folyamatos dokihoz járkálás.. mikor az egyik fogam kész, átnézik a szám és azt mondják minden oké. Erre pár hét és valamelyik berobban!


Mit csináljak máshogy? Belebolondulok! 0-24-ben minden napom a fogaimról és a fogorvosokról szól! És nem okolhatom őket mert megcsinálják a fogam de utána előjön máshol a baj! :(



2018. nov. 26. 14:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat hosszú lett... igazából azt se tudom miért ide írtam.

Talán mert már otthon fel sem merem hozni a témát mert érzem hogy ez már gáz, őket is kicsinálom az állandó nyavalyámmal.


Nem bírom :((((

2018. nov. 26. 14:03
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
42%
Nem jelent sokat a fogmosás, ez genetika. Dohányzol? Drogoztál régebben? Ezek tönkre tudják tenni a fogaidat, ínyed.
2018. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Soha egy szálat se szívtam.. még alkoholt is félévente egyszer egy fél pohár bort ha megiszom.

De ez az egész pszichésen kezd hihetetlenül megviselni.

2018. nov. 26. 14:16
 4/13 A kérdező kommentje:
És még "csak" 26 éves vagyok.
2018. nov. 26. 14:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtudlak érteni. Nekem szintén folyamatosan fájnak. Egyik jó, pár hét múlva szar a másik. Én nem tudom mit lehet ezzel csinálni. De nekem az elmúlt egy évben 3 foghúzásom volt, 2 fogkőleszedés, egy újra tömés, ami most annyira fáj, gennyes és vérzik, hogy megőrülök. Gyökérkezeltetni nem akarom karácsony előtt, inkább kihuzatom, mert már fáj a fejem tőle napi szinten, a hajam hullik, elegem van. Egy másik tök jól néz ki, de az is fáj, valószínű az gyökérkezelve lesz, plusz egy sima tömés, és megint fogkő. Közben harapás emelőt kapok, hogy ne kopjanak a fogaim, rosszul zár a fogsorom, emiatt is kell. Plusz szivacsos az ínyem, az is mindig fáj. Csiszolni is akar. Soha nem lesz vége..na igen, és elég sok pénz elment már itt is rá. Kitartást kívánok, egyszer csak jónak kell lennie.
2018. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is 26 vagyok, mostanra fent az 5 ös fogamig vannak csak meg, alul is az 5 ig, mindig fájtak, gennycsomók voltak a végein, ciszta volt a fogam tövénél, kiszedettem, megúntam, hogy 3 évem csak a fogorvosról szólt, ezt a szűk családi körön kívül senki nem tudja, de nagyon megviselt lelkileg. Most azon gondolkodom , hogy kellenne pótolni mert az árak az egekben, implantátumra akarok gyűjteni az örökös.
2018. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jesszusom nektek sem könnyű kitartás nektek is :(

Én is kaptam harapásemelőt is már.

És szintén azt mondják mindenhol hogy szépek a fogaim (ha-ha sokat érek vele)

Minden nyaralás/ kirándulás előtt folyamatos para most fog e bedurranni mégjobban.

2018. nov. 26. 14:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Én amióta kiszedettem, 2 hónapja, nem hullik a hajam, nem fáj az izületem, és nincs fájdalmam, csak az a baj 20 fogam van mint egy ovodásnak, de azok jók és szépek.

És 2 hónapja nincs szükségem fájdalomcsillapítóra, el sem hiszem, nyugi egyszer vége lesz.

2018. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én nyaralni úgy indulok el, hogy van nálam mindig fájdalomcsillapító. Nekem is rosszak a fogaim, bár nem látszik, de azok, minden megfázásnál, vagy ha beteg vagyok, fáj az összes, de elmúlik pár napra rá. Nem tudom mitől van, hogy valaki állandóan szenved, barátnőm meg azt sem tudja mi az a fogfájás.
2018. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem vagy egyedül.. gyerekkorom óta már hatalmas csaták mennek a számban. 28 évesen több fogamon is korona van. havi többezer forint fogkrémekre, szájvizekre, és kuka. mondjuk sajnos én dohányzom, de a gondok bőven azelőtt kezdődtek.
2018. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!