Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nő a bal felső bölcsességfogam...

Nő a bal felső bölcsességfogam, és nagyon fáj. Valaki megosztaná velem a tapasztalatait? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tehát bedagad reggelre az arcom, szám alig bírom kinyitni, az ínyem is feldagadt, ami felsérti folyamatosan az arcom belső részét. Félig meddig kint van már, de nem úgy nő, ahogy kellene.. Ma megyek panoráma röntgenre magán fogorvoshoz, azért magán, mert nagyon félek (rossz tapasztalatok miatt). Valaki le tudná írni a tapasztalatait ezzel a bal felső bölcsességfoggal kapcsolatban? Gondolom műtét lesz. Mennyire fáj? Illetve műtét után meddig fog még kb fájni? Egyetemre járok, és nem tudom, mennyi ideig kellene távol lennem a sulitól. Bárki bármit tud-tapasztalt, szívesen várom válaszát. Köszönöm!!

2018. nov. 28. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha gond van vele és ki kell szedni szájsebészeten akkor jól elérzéstelenítenek, felvágják az ínyt és kiszedik a fogat, utána összevarrják. Hát, az első 2-3 nap küzdelmes, kell fájdalomcsillapító és kb ülve tudsz aludni mert fekve lüktet. Az arcod meg persze jól bedagad. De pár nap alatt normalizálódik a helyzet. Kicsit kellemetlen az eleje, de kibírható.
2018. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

A félelem megmaradt így is.. viszont ha jól elérzéstelenítenek akkor csak nem lesz gond közben..

2018. nov. 28. 11:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmit nem fogsz érezni emiatt ne aggódj,a szájsebészet nem sintértelep. Este viszont ott fogsz könyörögni a fogorvos küszöbén egy adag lidocainért :D
2018. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Auhhhh, akkor “kellemes” lehet maga a műtét utáni időszak.. erre szokták mondani, hogy szép halál??!! :DDD
2018. nov. 28. 12:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Én szívesen megosztom veled az élményeim.Igaz,nekem az alsó kettő bölcsességfogam kezdett el kibújni még idén tavasszal, de nagy eltérés nem lehet az alsó meg a felső között :D Fogszabályzó miatt távolították el őket szeptemberben, de egyébként nekem nem volt semmi panaszom vele. Háát nem mondom hogy egy leányálom ez a procedúra, de teljesen kibírható.A doki elérzéstelenített, kiküldött pár percre majd nekilátott. Semmit nem éreztem, a végén összevarrta majd mehettem is. Kábé 25 percet vett igénybe egy bölcsességfog eltávolítása. Nekem másnap ki is vette a másikat hát nem igazán örültem neki,mert így egyik oldalamon sem tudtam rágni + a hörcsögpofám csak hab volt a tortán xD Egy hétig voltam vele otthon vele, emelni meg hajolni nem szabadott,de 3 nap elteltével már jól voltam. Habár fájdalomcsillapító nélkül lehet már meghaltam volna :D Azt mindenképp szedj majd a műtét után, bár ha normális az orvos akkor felírja na meg az antibiotikumot is (ilyenkor nagyon fontos a szedése a gyulladás elkerülése érdekében) Varratszedésre a műtét után másfél hét után került sor, utàna már teljesen jól éreztem magamat. Őszintén szólva a végén a varratok nagyom zavartak. Folyton csikizte az ínyemet :D Összegezve a fentieket szerintem túlélhető és nem jár nagyobb fájdalmakkal. Hidd el, hamar túl leszel rajta és a jövőben lesz problémád a bölcsességfogaiddal ha kiszedik :)

17/L

2018. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

* a jövőben nem lesz problémád

Elnézést a szóismétlésekért de telefonról irok és elég idegesítő hogy nem tudom visszanézni mit írok

2018. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszod!! :)

Nem rég értem haza dokitól, kiderült, hogy 3-at is ki kell műteni.. csak a jobb felső nőtt problémamentesen. Már az a fogam kint is van, nincs gond vele. 13.-án megyek, a bal oldaliakat szedik ki először, utána a jobb alsót, ami teljesen vízszintesen nő, az lesz kissé gázos :/

2018. nov. 28. 21:56
 8/15 anonim ***** válasza:
uccsó de úgy könnyebb ha nincs begyulladva, a varratok nem lettek rettenet büdösek?
2018. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Persze, sokkal könnyebb. A gyulladt fog húzása nagyon fájdalmas procedúra (tapasztalat) de szerintem az a pár perc amíg kikapja a fogadat, teljesen megéri. A varratok nekem egyáltalán nem voltak büdik, a műtét utáni harmadik napon már mostam az ínyemet azon a részen is. Ez ugye megengedett mivel a seb nem nyitott, a varratok megakadályozzák, hogy bármiféle kajamaradék belemenjen. Viszont tejterméket egy hétig én abszolút nem fogyasztottam, nem is ajánlatos mivel könnyen begyulladhat a seb a tejben levő baktériumoknak köszönhetően.
2018. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 4et kiműtötték. Az orvos azzal kezdte, hogy a tejtermékes megkötés kamu, és csak aprómagvas dolgokat ne egyek, ezen kívül bármit nyugodtan amit megkívánok. A bal oldalon abszolút nem éreztem egyiket se, a felsőt még fúrni sem kellett, kifordult magától. A jobb oldalon mindkettőt furta, az még most, több mint 2 héttel varratkiszedés után is fájdogál. Ja én nekem a műtét után 1 héttel szedtek varratokat. A fejvéssel abszolút semmi gondom nem volt, azt leszámítva, hogy csak a bedgadt arcomon tudtam jól aludni, különben a duzzanat nyomódott a fogamnak és az fájt. A 3. napon a legdagadtabb, onnantól kezdve megy le. Én jegeltem minden nap többször is, kevésbé fájt tőle, meg hamarabb lement.

Én is egyetemista vagyok, sokat utazom sajnos, egyszer bementem, mert volt egy labor, amit nagyon nagy gáz, ha kihagyok, a vonat rázkódásától szépen el is kezdett vérezni és nagyon fájt, na meg azért volt ott egy kis futás a villamoshoz... Szóval nyugi van, és tényleg csak akkor menj be, ha nagyon nagyon szükséges (azaz jegyzet elkéréssel/otthoni tanulással nem pótolható, mert még katalógusos órákról is lehet valamennyit hiányozni, és ennél jobb indokod úgyse lesz)

2018. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!