Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Mai napon elkezdett fájni a fogam és úgy láttam, hogy lyukas mivel fekete kis pont volt rajta. Kettő orvos is azt mondta, hogy az nem lyukas fog hanem alga tömés. Szerintetek ez tényleg a bölcsesség fogam növése miatt lehet?

Azt mondták, hogy nő a bölcsesség fogam és ez miatt fájhat.

Szóval fekete szürkés pont van a fogamon.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fog, lyuk, algatömés

2018. nov. 28. 15:24  Privát üzenet  

A válaszok

Mi a franc az az alga tömés?

Szerintem az amalgámot érthetted el. Ez a tömés szürke/fekete színű. Emellett lehet még barázdaelszíneződés is. A bölcsességfogadtól fájhat az egész fogsorod is akár.

Az orvos pedig azért orvos, mert ő tudja, hogy mi a bajod. Ha azt mondják nem lyukas, valószínűleg nem is az.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. nov. 28. 20:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

16 éves vagyok és kb egy fél éve lett tömve a fogam, én úgy tudom, hogy ez régebbi módszer az amalgám tömés. Akkor ez miért ilyennel lett tömve?

# 2/3Időpont 2018. nov. 29. 19:51 Privát üzenet
Sok fogorvos töm amalgámmal ma is. Magánrendelőkben kevésbé szokás.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. nov. 29. 22:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bölcsesség fog vagy gyulladás?
4 bölcsesség fogam is lehet? Egyáltalán egyszerre kell kinőnie? Mit tegyek ha ráharapok a számra? Éa hogy lehet hogy csak az egyik felén a számba mezd bujnj valami felén kezd jönni és fáj
Bölcsesség fog eltávolítása után növényi tejet lehet enni? Illetve rendesen megfőzött rizsdarát növényi tejjel?
Szürkés-feketès csíkok a fogaimon?
Elől 4első fogam tetején, fekete színűek ( kis foltban) és az ínem szinte kilátszódik. Ez lyukas fognak számít? Mennyiért csinálják meg?
Holt fekete az eggyik bölcsesség fogam miért?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!