Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mai napon elkezdett fájni a...

Mai napon elkezdett fájni a fogam és úgy láttam, hogy lyukas mivel fekete kis pont volt rajta. Kettő orvos is azt mondta, hogy az nem lyukas fog hanem alga tömés. Szerintetek ez tényleg a bölcsesség fogam növése miatt lehet?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy nő a bölcsesség fogam és ez miatt fájhat.

Szóval fekete szürkés pont van a fogamon.



#lyuk #fog #algatömés
2018. nov. 28. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a franc az az alga tömés?

Szerintem az amalgámot érthetted el. Ez a tömés szürke/fekete színű. Emellett lehet még barázdaelszíneződés is. A bölcsességfogadtól fájhat az egész fogsorod is akár.

Az orvos pedig azért orvos, mert ő tudja, hogy mi a bajod. Ha azt mondják nem lyukas, valószínűleg nem is az.

2018. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és kb egy fél éve lett tömve a fogam, én úgy tudom, hogy ez régebbi módszer az amalgám tömés. Akkor ez miért ilyennel lett tömve?
2018. nov. 29. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok fogorvos töm amalgámmal ma is. Magánrendelőkben kevésbé szokás.
2018. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!