Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után egyből hazaengednek?

Figyelt kérdés
Kaptam fogorvosomtól beutalót kórházba szájsebészetre hogy kivegyék a 18 és a 38as bölcsességfogam. Nem egy oldalon van a kettő, így is kiszedik egyszerre? Még egyik sincs kint az ínyből, csak ferdén nőnek. És a műtét után hazaengednek egyből vagy egy éjszakára bent tartanak? És sok helyen olvastam hogy ha nem egy oldali fogakról van szó akkor altatnak. Ez tényleg így van? Ha altatni akarnak nem kérhetem "csak" érzéstelenítővel?
2018. dec. 2. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja, hogy kiszedik-e egyben. Egészségügyi kontraindikációja nincs.

Nem tartanak bent. Járóbeteg ellátáson történik a műtét. Altatni meg pláne nem fognak emiatt. Egy altatás kockazátát ilyen semmiség miatt felesleges vállalni.

2018. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan műtét mint amire te gondolsz hogy felfektetnek egy asztalra, betolnak a műtőbe, körbeáll 4 orvos, elaltatnak, és felvágnak, és a képernyőn követik hogy hol jár az endoszkóp.


Kapsz egy érzéstelenítő injekciót, beülsz egy fogorvosi székbe, a szádban kicsit fúrnak-faragnak, ha végeztek összevarrják, és mehetsz Isten hírével! (Bár első alkalommal amikor találkozol az orvossal valószínűleg még csak időpontot adnak...).

2018. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Szájsebészeti kisműtét, érzéstelenítés van. Én is úgy tudom hogy egyszerre csak egy oldalról vesznek ki kettőt, ha nem egy oldalon van akkor egyenként szedik ki. Nekem kettőt (egy oldalról) műtöttek egyszerre, másfél órás volt, utána 20 percet még üldögélni kellett aztán go haza. Én még 4 órát vonatoztam is utána.
2018. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hazaengednek utána. Nem hiszem, hogy 2 oldalon egyszerre kivennének, azért egy kisebb műtét, én 2 hétig nem tudtam ennyi azon az oldalon, mozgatni is alig tudtam a szám,szájzáram is volt 1 hétig.
2018. dec. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!