Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog javulni a fogínygyulladás?

Fog javulni a fogínygyulladás?

Figyelt kérdés

Egy hete vírusos megfázásom volt, ezzel egyidőben éreztem, hogy fájdogál a bölcsességfogam körül (bal alsó, már vagy 3 éve nődögél) egy hétig bereg voltam, így nem igazán tudtam menni fogorvoshoz sem, viszont ma reggel fogadott. Mondta, hogy lehet jó lenne antibiotikumot szednem valamint meg kéne metszeni a fogínyemet, hogy kibújjon a fog. Kértem, hogy ezt ne most azonnal intézze el, inkább szűntessük meg először ezt a gyulladást ha lehet, tfőre kaptam időpontot ma pedig távoztam egy valamivel átitatott gézlappal az ínyem alatt, ami már ki is csúszott sajnos, állítólag fertőtlenít.


Nos, ha nagyon muszáj, felvághatja az ínyemet, de: antibiotikumot végeredményben nem írt fel és nekem eléggé furcsa is, hogy nekiesett volna rögtön ilyen gyulladtan is. Nem fáj egyébként, inkább kellemetlen. A kérdésem az lenne, hogy van e itt olyan, aki hasonló helyzetben volt? Létezik valami gyógyszertári öblögető/akármi ami leviheti a gyulladást? Keressek másik orvost aki felír valami vényköteles gyulladáscsökkentőt vagy én bonyolítom túl és hagyjam, hogy hétfőn megcsinálja az ínymetszést akkor is, ha nem lesz addig jobb? Van köztetek olyan, akinek vágták már az ínyét? Mire számítsak? Még az érzéstelenítőtől is tartok, nemhigy a vágástól.



2018. dec. 6. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a gyulladást bakteriális fertőzés okozza, akkor drogériában kapható bármely szájvíz megfelelő. Ha csak az íny feszülése okozza a nehezen elviselhető fájdalmat, arra bármely fájdalomcsillapító jó kis dózisban.
2018. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ha elolvastad, Te is látod, hogy nem erre vonatkoztak a kérdéseim. Öblögetek is fájdalomcsillapítom is van, ha kellene néha, de én meggyógyulni szeretnék, vagy ha ez nem fog összejönni orvos meg vágás nélkül, akkor azok tapasztalata érdekelne, akik már átestek ilyenen.:)
2018. dec. 6. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!