Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzós gyűrűt a hetes...

Fogszabályzós gyűrűt a hetes fogakra hogyan teszik fel?

Figyelt kérdés
Az van, hogy a fogorvos mondta, hogy lehet, hogy a lenti hetes fogaimra is kell gyűrűt tenni, de nem értem, hogy az oda hogy fér be. Hátul az íny szorosan hozzá van nőve a hetes fogakhoz és egy vonalban van velük. A bölcsességfogaim még nem nőttek ki. Akkor most fel kell ott teljesen sérteni az ínyt, hogy oda azt beszorítsák? Ha igen, ez mennyire fájdalmas?

2018. dec. 9. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg szeparációs gumit kapsz. Ez a gumi a hatos-hetes fogaid közé lesz berakva, ha nincs elég hely,olyan, mint amikor egy popcorn héj beragad a fogaid közé. Az csinál egy kis rést, a gyűrüt pedig a fogadra húzzák rá. Körbeöleli a fogadat.


Az ínyes dolgot nem értem.. olyan pici a fogad, hogy csak a ràgófelület lóg ki? :D

2018. dec. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem próbálom meg illusztrálni mert nem menne, de amúgy lehet, hogy ez a probléma, a hetes fogak mögött íny van végig egy vonalban és nem értem, hogy oda hogy fér be a gyűrű. A szeparációs dolgot értem, mert a hatos fogaimon már van gyűrű. A fenti részen lejjebb van az íny, oda még el is férne, de lent a hetes foggal teljesen egy vonalban van az az ínyrész, ahol majd kinőne a bölcsességfog. Ezért nem értem, hogy hogy kerül oda gyűrű.. :/
2018. dec. 9. 18:53
 3/5 A kérdező kommentje:

Mégis megpróbáltam paintben egy béna ábrát csinálni, elég furcsa problémának tűnik, de nincs hely hátul a fog és az íny között:


[link]

2018. dec. 9. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ó, így már értem, az nekem is ilyen. Fogalmam sincs, hogy oldja majd meg a te orvosod, de nem hiszem, hogy fájni fog, nekem sem fájt.
2018. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is vannak a hetes fogaidon gyűrűk? Így értetted? Ha igen, akkor köszi a választ! Lehet kicsit túlspirázom a dolgot, csak kicsit félek, mert az íny nagyon tud fájni :S
2018. dec. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!