Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogam fájhat, vagy az ínyem?

A fogam fájhat, vagy az ínyem?

Figyelt kérdés

Máma utolsó órán kezdett fájni a jobb felin alul a fogam, egész a füleimig megy a fájdalom. Kettő hátsó be van tömve fehér töméssel. De ha a jobb felin eszem, nem fáj (egyenlőre). A fogaimot nem mosom rendszeresen, és ha meg is mosom a fogaimat akkor tisztára véresek, be vannak gyulladva az ínyeim. Holnap megyek fogorvoshoz, be vagyok rendelve, 3 rossz fogam van, sajnos nem tudom melyik felin, de ha jól emlékszem a jobb felin alul. Nagyon félek a húzástól :( Apukámnak nemrég húztak fogat, és annyit dolgozott vele a doki, hogy vésték neki, nem bírta kihúzni neki, ropogott minden, egyszóval kellemetlen volt az biztos, és nagy fájdalom. Nekem már 10 éve nem húztak fogat hála Istennek. De amikor utoljára húztak fogat kettőt is, mert genny volt alatta, és hiába adott a doktornő injekciót, üvöltöttem mind az állat a fájdalomtól. Akkor nem értem mire van az injekció, ha akkor is éreztem a fájdalmat ahogy húzza.



Nagyon félek, hogy most mit fog nekem azzal csinálni. Szerintetek a fogammal lehet a baj vagy az ínyeimmel? Nagyon félek a fogorvostól.


2018. dec. 11. 16:03
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alacsony a fájdalomküszöböd és injekcióval is fáj a húzás, csak nem annyira, mint nélküle. Egy gyulladt területet meg nem is lehet rendesen elérzésteleníteni.
2018. dec. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor mit fog vele kezdeni?
2018. dec. 11. 16:49
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt én nem tudom. Gyökérkezelés vagy húzás, talán be lehet tömni. Használj szájvizet.
2018. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
20:06: Nem fáj annyira, de egész a fülembe megy a fájdalom. Nem annyira, de azért kellemetlen. Nagyon félek a húzástól :( megijesztettél :(
2018. dec. 11. 20:14
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem akartalak megijeszteni, ne haragudj, de én nem vagyok fogorvos, majd a fogorvosnál kiderül minden.
2018. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egész a fülemig megy a fájdalom. Mi jobb erre? Algifen csepp vagy panadol
2018. dec. 11. 20:53
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gingisol ecsetelő jó rá, ha ínyeddel van a gond.
2018. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy fogalmam sincs mim baj, az inyem, vagy a fogam
2018. dec. 11. 22:51
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezért kell szakemberhez menni. Én a helyedben nem halogatnám.
2018. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
14:35 Na voltam máma fogorvosnál, és volt egy rossz fogam alul hátul a 8 as vagy a 6 os most nem tudom pontosan. Fehér tömés volt ott, és kicserélte, és másmilyen tömést tett beléje. Adott inykejciót, hogy ne érezzem a fájdalmat, de elfelejtettem neki megemlíteni, hogy fáj a fülemnél és a fogsorjaim, de mind1 már. Már jobb hála istennek, remélem nem lesznek megint fájdalmaim mint tegnap.
2018. dec. 12. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!