Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyobb baj lehet?

Nagyobb baj lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Október végén észrevettem, hogy a leghátsó rágófógamnál felduzzadt az ínyem és genny jön ki belőle. Másnap el is mentem fogdokihoz, ínygyulladásnak diagnosztizálta. Dalacint szedtem rá és Clorhexamedes szájvizet használtam, úgy tűnt rendbe is jön. November közepe környékén felfigyeltem rá, hogy ismét minimálisan ugyan, de elkezdett gennyesedni, így visszamentem a fogdokihoz, bölcsességfogra hivatkozott. Ezt követően szájsebészeten készült egy röntgenfelvétel, mind a négyet ki kell szedni és februárra kaptam időpontot műtétre. Egyszerre egy oldalról 2-t vesznek ki, ezzel a problémás oldallal kezdve, a gyulladással viszont nem csináltak semmit.


A kérdésem igazándiból az lenne, hogy dalacint szabad-e ismételten szednem a gyulladásra (tekintve, hogy 1 hónap telt el csak), illetve a gyulladással kapcsolatban komolyabb baj is lehet? Rossz érzésem van ezzel kapcsolatban. :/


Tudom, orvos tud szakmai választ adni, de kíváncsi vagyok járt-e már így valaki, tudtok-e erről valamit.


Elnézést a hosszú szövegért, igyekeztem rövidre fogni. Válaszokat előre is köszönöm!


20L



2018. dec. 13. 02:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!