Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A brekett alatt romlik meg a...

A brekett alatt romlik meg a fogam - mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Fogszabályzásra járok. Jelenleg az alsó fogsoromon van állandó fogszabályzóm, a felsőn már éjszakai van.

Az alsó fogsorom két metszőfogánál van egy bibi. Már korábban is gondolkoztam ezen, de mintha túl alacsonyan lenne a brekett vagy nem is tudom - konkrétan rajta van a fogínyemen (nagyon fájt is amúgy, mert sokat törte a fogínyem), de gondoltam ennek biztos így kell lennie, így rakták fel, és soha nem volt vele gondjuk, nem igazgatták.

Ma éjjel felkeltem, és nagyon vér íze volt a számnak. Fogat mostam, öblögettem és láttam, hogy az első két fogamnál vérzik az íny. Ahogy jobban megnéztem láttam, hogy konkrétan lejön az ínyem a fogakról egy darabig, és ahogy lejött, láttam, hogy az íny meg a brekett alatt már nagyon romlik a fogam. Én erről eddig nem is tudtam, mert ugye rajta volt az íny. Jól fel is idegesített / zaklatott így az éjszaka közepén. (Tudom hogy nem ez a világ vége, de nekem sose volt se lyukas fogam, se semmi...)

Ilyenkor mit kell csinálni? El fog romlani a fogam? Le kellene vetetnem a fogszabályzót és rendbehozatnom? Egyáltalán van jövője egy olyan fognak, ami az íny alatt kezd el romlani??


Ui. Rendesen mostam a fogaimat, a felső fogsoromnál semmi gond nem volt, pedig azon 2 évig volt fent az állandó.. és egyik másik fogammal sincss baj, csak ez az első kettő az, ami problémás..



2018. dec. 13. 03:45
 1/1 A kérdező kommentje:
Már vissza is “húzódott” az ínyem a helyére... megint nem látszik az a rész, amit az előbb fedeztem fel..
2018. dec. 13. 03:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!